X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Studio Form Dokumentalnych: Gyúla Krudy w oczach Sandora Márai'ego

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2009 13:56
2 marca 2009, godz. 21:30
Audio

Audycja Dokumentalna nagrana w Instytucie Kultury Węgierskiej z okazji prezentacji książki Sandora Máraiego Sindbad powraca do domu w przekładzie Teresy Worowskiej. Książkę tę znakomity pisarz węgierski poświęcił równie świetnemu, choć mniej znanemu w Polsce twórcy Gyúli Krudiemu - autorowi powieści i zatytułowanej Sindbad. W audycji jest to więc spotkanie dwóch Sindbadów, bowiem książka Máraiego to w istocie rzeczy pastisz napisanego wcześniej dzieła Krudiego. Urzeczony stylem, fantazją i bogactwem języka swego poprzednika, Márai przedstawia jeden dzień z życia Sindbada (notabene - alter ego Krudiego) próbując zgłębić psychologiczne zawiłości jego poczynań. Dzięki temu przybliża czytelnikowi tajemnicę niezwykłego pisarstwa Krudiego. Teresa Worowska - opowiada o tym Sindbadzie, pierwowzorze utrwalonym na kartach książki Krudiego oraz o tym sportretowanym przez Sandora Máraiego w jego powieści. Fragmenty obu książek interpretuje Krzysztof Gosztyła.

Bożena Markowska zaprasza w poniedziałek, o 21.30

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak