Polskie Radio
Section05
Bożena Markowska

Bożena Markowska z mikrofonem na sali operacyjnej. Reportaż "Przeskoczyć śmierć"

Bożena Markowska w ciągu kilkudziesięciu lat pracy w Polskim Radiu stworzyła ponad pół tysiąca audycji. Jedną z jej specjalności był reportaż. "Przeskoczyć śmierć" z 1978 roku to jedno z jej największych osiągnięć w tej dziedzinie. W audycji pokazana jest praca lekarzy i pielęgniarek operujących serce.
Zobacz więcej na temat:  reportaż odeszli 2023 Bożena Markowska dziennikarze szpital lekarz Dwójka KULTURA Justyna Piernik

Nie żyje Bożena Markowska, dziennikarka radiowa i reportażystka. "Będzie mi jej bardzo brak"

W poniedziałek (30.10) zmarła Bożena Markowska, wieloletnia dziennikarka Polskiego Radia, reportażystka związana z Redakcją Reportażu Literackiego i Programem 2. - To bardzo smutna wiadomość. Bożena była mi bardzo bliska, będzie mi jej brakowało. Właściwie to ostatnia koleżanka z zespołu Reportażu Literackiego. Zostałam już tylko ja, wszyscy inni odeszli - mówiła w Dwójce Janina Jankowska, dziennikarka i reportażystka radiowa.
Zobacz więcej na temat:  Bożena Markowska Studio Reportażu i Dokumentu Janina Jankowska Paweł Siwek odeszli 2023 reportaż Dwójka KULTURA

Janusz Głowacki: trzeba polegać na samym sobie [POSŁUCHAJ]

- Jeśli ktoś mówił: "uwielbiam to, co napisałeś", to tak naprawdę nic nie znaczyło. Stany Zjednoczone to najuprzejmiejszy kraj na świecie, wszelkie kontakty są oparte na szalonej, fałszywej uprzejmości. Tam nie można się dowiedzieć, że ludziom coś się nie podoba, nie mówi się przykrych rzeczy, to zupełnie inny świat - wspominał Janusz Głowacki w 2001 roku. Z okazji 85. rocznicy jego urodzin w Dwójce przypomnieliśmy gawędy pisarza nagrane przez Bożenę Markowską.
Zobacz więcej na temat:  Dwójka Janusz Głowacki literatura pisarze i poeci Bożena Markowska

"Bez przedawnienia". Wspomnienia z Katynia

W najbliższym Wieczorze ze słuchowiskiem usłyszymy archiwalną audycję Bożeny Markowskiej pt. "Bez przedawnienia" poświęconą pamięci zamordowanych w Katyniu i Charkowie polskich oficerów. W audycji wykorzystano fragmenty słuchowiska "Jeszcze rosną drzewa, które to widziały" w reż. Andrzeja Zakrzewskiego. Zapraszamy do Dwójki w sobotę 7 kwietnia o godz. 19.oo.
Zobacz więcej na temat:  Polecamy Bożena Markowska aktualności teatru - artykuł wyróżniony