Spotkanie z Jadwigą Rappé – zobacz!

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2014 17:00
Wybitna śpiewaczka była gościem audycji z cyklu "Five o’clock". Transmisja miała miejsce w Dwójce, a relacja wideo na naszej stronie internetowej!
Jadwiga Rapp współpracowała z dyrygentami, takimi jak m.in. Nicolaus Harnoncourt, Seiji Ozawa, Marek Janowski i sir Colin Davies
Jadwiga Rappé współpracowała z dyrygentami, takimi jak m.in. Nicolaus Harnoncourt, Seiji Ozawa, Marek Janowski i sir Colin DaviesFoto: Grzegorz Śledź/PR2


- Wygrywając Konkurs Bachowski wiedziałam, że czeka mnie dużo pracy, ale nie byłam świadoma, z jakimi "inwestycjami" wiąże się zawód śpiewaczki – opowiadała w Dwójce o początkach swojej kariery Jadwiga Rappé . - Przede wszystkim: ogromna odporność nerwowa. Trzeba mieć wrażliwość mimozy i skórę słonia. Dalej: języki obce. Numer trzy: usadowienie w tak zwanym środowisku. Umiejętność nawiązywania kontaktów, poruszania się między ludźmi, pokory wobec dyrygentów, szacunku dal partnerów, z którymi się pracuje. Nie ma dziś miejsca na żadne fochy. Trzeba też umieć pracować z agencjami - mówiła.

A Co Jadwiga Rappé powiedziała w Studiu PR im. Władysława Szpilmana? Co zaśpiewała?

***

Tytuł audycji: Five o'clock
Prowadziła:
Agata Kwiecińska

Gość: Jadwigą Rappé (śpiewaczka)

Data emisji: 29.11.2014

Godzina emisji: 16.00

mm

Zobacz więcej na temat: języki obce

Czytaj także

Jadwiga Rappé - od Bacha do Mykietyna

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2012 09:18
Wybitna śpiewaczka, obdarzona fascynującym głosem (naturalny alt), opowiadała o swoich ostatnich dokonaniach i mówiła o tym, jak wygląda dziś życie śpiewaka-solisty.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jadwiga Rappé: duch Webera unosił się w Radiu.

Ostatnia aktualizacja: 19.10.2012 09:55
Wybitna śpiewaczka wspomina Jana Webera.
rozwiń zwiń