X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Piosenki Gershwinów w Teatrze Żydowskim

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2017 13:30
W "Poranku Dwójki" odwiedzi nas Jan Szurmiej – reżyser spektaklu "George & Ira Gershwin". Przedstawienie będzie miało swoją premierę w piątek, 26 maja, w Teatrze Żydowskim w Warszawie.
George Gershwin (1898-1937) na fotografii z 1937 r.
George Gershwin (1898-1937) na fotografii z 1937 r.Foto: Everett Historical/Shutterstock.com

Spektakl "George & Ira Gershwin" to nie tylko muzyczna monografia złożona z utworów znakomitego duetu, w którym młodszy z braci był genialnym kompozytorem, a starszy wybitnym autorem tekstów. To przede wszystkim opowiedziana piosenkami niezwykle frapująca historia z życia kobiety i mężczyzny, niepotrafiących odnaleźć się w gąszczu wielkiego miasta. Utwory pochodzące z różnych musicali i opery "Porgy and Bess" są tworzywem dynamicznej opowieści, która jak każdy związek damsko-męski wiedzie od wzajemnego zauroczenia i euforii do burzliwych kłótni, rozstań, ucieczek i powrotów. A wszystko dzieje się w latach 20. i 30. XX wieku w Nowym Jorku, w epoce swingu, w czasach świetności słynnego gangstera Al Capone, na tle rozświetlonego nocą Brooklyńskiego mostu. O przedstawieniu opowie Jan Szurmiej. Zapraszamy o o godz. 8.10 (transmisja wideo).

W audycji zaprosimy też Państwa na "Miłosny performance". Zofia Krawiec - dziennikarka kulturalna i historyczka sztuki jest autorką książki, w której zebrała i ukazała w anegdotycznej formie tytułowe miłosne performansy, czyli dzieła cenionych polskich artystów, powstałe specjalnie dla ukochanej osoby. Twórców jest tu kilkunastu, a faz miłosnego afektu pełne spektrum – od platonicznej, obsesyjnej i niespełnionej miłości Ady Karczmarczyk do Oskara Dawickiego, poprzez udany i twórczy związek Anki i Wilhelma Sasnali, po burzliwą relację Teresy Gierzyńskiej i Edwarda Dwurnika.

Opowiemy także o najnowszej premierze Teatru WARSawy "Dziecię Starego Miasta" wg prozy J. I. Kraszewskiego w reżyserii Ceziego Studniaka. Dzieło Kraszewskiego zyskało formę spektaklu teatralnego na bardzo aktualny współcześnie temat pojęcia patriotyzmu. Premiera 24 maja.

W "Poranku Dwójki" także "Wiadomości kulturalne", "Słowo na dzień", "Śpiewnik jazzowy", "Archiwalnia" oraz o 7.05 do zdobycia "Płyta tygodnia". W tym tygodniu jest nią podwójny album "Bach Stories" w nagraniu dwu młodych wybitnych muzyków polskich - wiolonczelisty Marcina Zdunika i pianisty Aleksandra Dębicza. To oryginalne zestawienie utworów Bacha z improwizacjami na ich temat (wydawnictwo Warner Classisc z patronatem Dwójki).

Codziennie tuż przed 9.00 rekomendacje kulturalne przedstawia Andrzej Leder - filozof kultury.

***

Na audycję "Poranek Dwójki" zapraszamy w środę (24.05) w godz. 6.00-9.00. Program poprowadzi Piotr Kędziorek.

bch/jp

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak