Polskie Radio
Section05

Teatr Żydowski

"Houdini. Odyseja magiczna". Spektakl o kultowym iluzjoniście na deskach Teatru Żydowskiego

Harry Houdini był na początku XX wieku celebrytą, podróżnikiem i wędrownym magikiem. Dziś Teatr Żydowski postanowił przypomnieć historię iluzjonisty. I tak oto na deskach teatru będzie można obejrzeć spektakl "Houdini. Odyseja magiczna". W rolę iluzjonisty wcieli się Wojciech Rotowski. - To bardzo złożona osobowość. (...) Od początku zamysł był taki, żebyśmy nie grali iluzji - wyjaśnia aktor i iluzjonista.
Zobacz więcej na temat:  Trójka KULTURA Krzysztof Łoniewski Harry Houdini Wojciech Rotowski spektakl

Radio Teater - Teatr Żydowski w Teatrze Polskiego Radia: "Zdążyć przed Panem Bogiem" Hanny Krall

Teatr Polskiego Radia i Teatr Żydowski, z okazji osiemdziesiątej pierwszej rocznicy wybuchu powstania w getcie warszawskim, przygotowały drugie wspólne słuchowisko, które zostało wyemitowane w radiowej Jedynce 20 kwietnia tuż po godz. 21.00. Było to „Zdążyć przed Panem Bogiem" na podstawie książki Hanny Krall w radiowej adaptacji i reżyserii Waldemara Modestowicza.
Zobacz więcej na temat:  Teatr Polskiego Radia Marek Edelman powstanie w getcie powstanie w getcie warszawskim Hanna Krall Waldemar Modestowicz Zdążyć przed Panem Bogiem Radio Teater Grzegorz Damięcki Jędrzej Hycnar

"Zdążyć przed Panem Bogiem". Słuchowisko o Marku Edelmanie i powstaniu w getcie

Trzy dni po wyjściu z getta Marek Edelman, zastępca komendanta Żydowskiej Organizacji Bojowej, złożył raport o powstaniu: "Przez dwadzieścia dni można było zabić więcej Niemców i więcej ocalić swoich. Ale nie byliśmy należycie wyszkoleni i nie umieliśmy prowadzić walki". Zapraszamy do Jedynki na spektakl "Zdążyć przed Panem Bogiem" Hanny Krall w radiowej adaptacji i reżyserii Waldemara Modestowicza.
Zobacz więcej na temat:  słuchowisko Hanna Krall Marek Edelman Grzegorz Damięcki Jędrzej Hycnar Wojciech Melzer Waldemar Modestowicz Maciej Kubera Beata Jankowska pr poleca

"Zdążyć przed Panem Bogiem": premierowe słuchowisko w Jedynce [TRANSMISJA]

Trzy dni po wyjściu z getta Marek Edelman, zastępca komendanta Żydowskiej Organizacji Bojowej, złożył raport o powstaniu: "Przez dwadzieścia dni można było zabić więcej Niemców i więcej ocalić swoich. Ale nie byliśmy należycie wyszkoleni i nie umieliśmy prowadzić walki". Zapraszamy od godz. 21.05 do Jedynki na spektakl "Zdążyć przed Panem Bogiem" Hanny Krall w radiowej adaptacji i reżyserii Waldemara Modestowicza.
Zobacz więcej na temat:  słuchowisko Hanna Krall Marek Edelman Grzegorz Damięcki Jędrzej Hycnar Wojciech Melzer Waldemar Modestowicz Maciej Kubera Beata Jankowska

"Podróżnicy". Premierowe słuchowisko w Jedynce [POSŁUCHAJ]

Pola i Kuba. Ona uczy się do matury i marzy o studiowaniu psychologii. On to typ poety buntownika. Chce studiować polonistykę, aby w przyszłości poświęcić się pisaniu. Pola i Kuba są w sobie zakochani. Planują pierwsze w życiu dorosłe wakacje i wspólną przyszłość… Ale nadchodzi marzec 1968 roku. Jaką przyszłość ma młodzieńcze uczucie, gdy dopada je historia dziejąca się tu i teraz?
Zobacz więcej na temat:  Teatr Polskiego Radia słuchowisko Piotr Mossakowski Waldemar Modestowicz Maciej Kubera Renata Baszun Justyna Kowalska Sebastian Fabijański Ewa Dąbrowska Piotr Wiszniowski Dorota Landowska Piotr Grabowski pr poleca

"Rząd 2, miejsce 4". Gołda Tencer o działalności Teatru Żydowskiego w Warszawie

Teatr Żydowski to szczególne miejsce nie tylko na kulturalnej mapie Warszawy, to jeden z dwóch teatrów w Europie, które wystawiają spektakle w języku jidysz. Gościem Konrada Szczebiota była Gołda Tencer, aktorka, reżyserka, dyrektor Teatru Żydowskiego im. Estery Rachel i Idy Kamińskich w Warszawie, dyrektor Centrum Kultury Jidysz. 
Zobacz więcej na temat:  TEATR KULTURA aktorstwo Polskie Radio 24 Konrad Szczebiot Gołda Tencer

PR24 "Teatr Żydowski pamięta". Gołda Tencer o wydarzeniach związanych z 80. rocznicą powstania w getcie

W związku z 80. rocznicą Powstania w getcie warszawskim, Teatr Żydowski im. Estery Rachel i Idy Kamińskich, Centrum Kultury Jidysz oraz Fundacja Shalom zapraszają na wydarzenia i spektakle upamiętniające historię z kwietnia 1943 roku. W Polskim Radiu 24 mówiła o tym Gołda Tencer, kierownik artystyczna Teatru Żydowskiego, prezes Fundacji Shalom, reżyser, aktorka, piosenkarka.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Gołda Tencer Marcin Gmys KULTURA TEATR powstanie w getcie getto warszawskie

PR24 "Klasyka gatunku, jeśli chodzi o musical". "Jentl" w Teatrze Żydowskim w Warszawie

- Dla mnie "Jentl" jest klasyką gatunku, jeśli chodzi o musical. Bazujemy stricte na oryginalnym opowiadaniu Singera. (...) Problematyka, którą zawarł w swoim tekście kreśli się bardzo wyraźnie także w dzisiejszych czasach - powiedziała na antenie Polskiego Radia 24 aktorka Adrianna Dorociak.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Maja Kluczyńska TEATR musical SZTUKA KULTURA spektakl kobieta