X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Nowe audycje, autorskie cykle. Jesienna ramówka Dwójki

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2019 11:03
Nowe audycje, w tym m.in. "Znacie, to posłuchajcie" i "Muzyczny wieczór", autorskie cykle Krzysztofa Herdzina i Adama Sztaby, premierowe pozycje poświęcone filmom oraz pozamuzycznym pasjom znanych artystów – oto najważniejsze akcenty jesiennej ramówki Programu 2 Polskiego Radia. Oczywiście radiowa Dwójka będzie wszędzie tam, gdzie wydarzą się najważniejsze rzeczy ze świata muzyki i literatury. Nie zabraknie też akcentów związanych z przypadającą w przyszłym roku 250. rocznicą urodzin Ludwiga van Beethovena, a plenerowe audycje "Dwójka na miejscu" będą nadawane z sal koncertowych, muzeów, galerii i szkół artystycznych.
Audio
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjne Foto: shutterstock.com/Africa Studio

Zaproszenie do poprowadzenia nowej audycji "Znacie, to posłuchajcie" (od poniedziałku do piątku w godz. 10.00-11.00) przyjęli znani muzycy – w pierwszych odcinkach będą to: dyrygent Łukasz Borowicz, wiolonczelista Marcin Zdunik, tenor Ryszard Karczykowski. Artyści przedstawią wybrane przez siebie utwory, które warto, a nawet trzeba znać. Dzieła, od których zaczynali swoją edukację, które szczególnie polubili i sami wykonują – za każdym razem wybór jest inny, zawsze subiektywny.

"Muzyczny wieczór" (od poniedziałku do piątku w godz. 22.00-23.00) to cykl złożony z pięciu audycji – "Fortepianiści", "Nowa Polska", "Moja opera", "Beethoven 2020", "Kaprysy i ekstrawagancje". Programy nawiązują do wybranych wydarzeń, rocznic i zagadnień. Kolejno: nowości ze świata historycznych (i nie tylko) fortepianów (od roku 2020 zajrzymy do archiwum Konkursu Chopinowskiego); kanon polskiej muzyki współczesnej po roku 1989; operowy przewodnik po dziełach znanych i tych niesłusznie zapomnianych; 250. rocznica urodzin Ludwiga van Beethovena oraz muzycy klasyczni w lżejszym repertuarze, a jazzmani w klasycznym. Wszystko opatrzone fachowym, eksperckim komentarzem.

Od września pojawili się też, jako prowadzący, znani i cenieni muzycy, od lat słuchacze i przyjaciele Dwójki – Krzysztof Herdzin i Adam Sztaba. – Każda możliwość prezentowania w mediach muzyki, która mnie inspiruje i zachwyca, to prawdziwa wygrana na loterii i zawsze z wielką radością przyjmuję zaproszenie do radia. Z racji swoich trzydziestoletnich, wszechstronnych doświadczeń poruszam się jako kompozytor, aranżer, pianista i dyrygent po bardzo szerokim polu, gdzie klasyka idzie pod rękę z jazzem, muzyką filmową i popem. W swojej autorskiej audycji chciałbym więc podzielić się z melomanami ciekawostkami z historii muzyki i przybliżyć sylwetki wielkich – acz nie dość popularnych artystów – mówi o swojej audycji "Kalambury z partytury" Krzysztof Herdzin. Z kolei audycja Adama Sztaby nosi tytuł "Party-tur". Emisja – na zmianę, co drugą niedzielę – w godz. 15.00-16.00.

Swobodne rozmowy na różne tematy, nie tylko muzyczne, z zaproszonym artystą, kompozytorem, dyrygentem i z aktywnym udziałem słuchaczy wypełniają debiutującą w ramówce audycję "Cafe Muza" (niedziela, godz. 10.00-11.00). Zaproszenie do udziału w pierwszych audycjach przyjęli: Andrzej Boreyko – dyrygent i nowy dyrektor artystyczny Filharmonii Narodowej; skrzypek Krzysztof Jakowicz oraz Marek Moś – dyrygent i dyrektor Orkiestry Kameralnej Aukso.

"Stare i nowe filmy kinowe" Beaty Kwiatkowskiej (niedziela, godz. 9.30-10.00) to zebrane w jednym miejscu rozmowy o wydarzeniach filmowych, a także aktualności, recenzje, reportaże z planów filmowych, czyli magazyn o tym, co w kinie najciekawsze. Nie brakuje również nawiązań  do arcydzieł klasyki filmowej.

I wreszcie Program 2 Polskiego Radia kontynuuje swoją flagową, dotąd wyłącznie wakacyjną, audycję plenerową "Dwójka na miejscu". Jesienią i zimą dziennikarze odwiedzą muzea, filharmonie, galerie, szkoły artystyczne i teatry w całym kraju, aby spotkać się ze słuchaczami. Wszystko na żywo, w co drugą sobotę w godz. 15.00-17.00. Pierwsze miejsca, do których zajrzymy to Zespół Szkół Muzycznych "Miodowa" w Warszawie oraz Mediateka w Tychach. Wymiennie z podróżami po kraju, Dwójka będzie podróżować po świecie, zabierając słuchaczy do najważniejszych kulturalnych ośrodków (audycja "Odgłosy wielkich miast").

Mat. promocyjne/am

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak