REKLAMA

Czas pożegnań, czas wspominania

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2011 12:00
1 i 2 listopada zaprosiliśmy do wysłuchania wspomnień o ludziach kultury, którzy odeszli w tym roku.
Audio

Początek listopada jest w naszej tradycji czasem wspominania tych, których już nie ma między nami. W tych dniach zadumy i refleksji przywołujemy w naszej pamięci osoby nam bliskie i dla nas ważne – te, które chcemy zapamiętać; te, których zapomnieć nie wolno.

W cyklu "Pożegnania" przedstawiliśmy w Dwójce wspomnienia o ludziach kultury, którzy odeszli w tym roku. 1 listopada wspominaliśmy: Jerzego Sitę (poetę, pisarza i tłumacza), Reginę Smendziankę (pianistkę i pedagoga), Wandę Bacewicz (poetkę i pisarkę), Jerzego Nowosielskiego (malarza i filozofa), Ewę Szumańską (dziennikarkę radiową, satyryka, pisarkę), Romana Opałkę (malarza i grafika), Henryka Mikołaja Góreckiego (kompozytora i pedagoga), Idę Fink (pisarkę).

Dźwiękowe wspomnienia przygotowali: Witold Malesa, Anna Skulska, Aleksandra Łapkiewicz, Dorota Gacek, Maria Baliszewska, Anna Skulska i Joanna Szwedowska.

W Dniu Zadusznym – ciąg dalszy wspomnień.

1 listopada zapraszamy również na dwuczęściową audycję poświęconą pamięci zmarłym w tym roku aktorom teatralnym i filmowym – Nie wyjdą już na brawa…