REKLAMA

Świąteczny poniedziałek z Dwójką

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2012 15:54
Zapraszamy do posłuchania audycji, które umilą świąteczny dzień.
Świąteczny poniedziałek z Dwójką
Foto: Glow Images/East News

O godz. 12:00 Aleksandra Łapkiewicz podąży śladem teologicznych rozważań Jerzego Nowosielskiego w audycji "Mój Chrystus".

O 14:00 Hanna Maria Giza pochyli się nad "Historią dobroczynności".

O 15:00 rozmówcy Piotra Matwiejczuka będą przekonywać, że Muzyka uszczęśliwia. Usłyszymy między innymi Anne-Sophie Mutter, Christinę Pkuhar, Johna Elliota Gardinera, Gustava Leonhardta, Jordiego Savalla... i wielu innych.

Kilka minut po 17:00  gośćmi Magdaleny Juszczyk będą Magda Umer, Maria Seweryn i Adam Nowak. W Dwójce raźniej - nawet w większej grupie.

O 19:00  Klaudia Baranowska przedstawi niezwykła historię insturmentów strunowych szarpanych w audycji "Wszystko zaczęło się od łuku". Będzie to dobry wstęp do kolejnej transmisji z festiwalu "Misteria Paschalia". Tym razem wystąpi młoda rosyjska śwpiewaczka Julia Lezhneva; którą już okrzyknięto następczynią samej Cecylii Bartoli. Początek transmisji o godz. 20:00.

Na koniec dnia proponujemy zastanowić się nad granicami niewiary. Rozmowę o współczesnym agnostycyzmie poprowadzi Barbara Schaboska. Początek - o godz. 22:00.