Poszukiwacze Zaginionego Rulonu laureatami Grand Prix XV Konkursu Muzyki Folkowej Polskiego Radia "Nowa Tradycja"!

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2012 20:06
Olena Yeremenko i Małgorzata Makowska z zespołu Poszukiwacze Zaginionego Rulonu. Nowa Tradycja 2012
Olena Yeremenko i Małgorzata Makowska z zespołu Poszukiwacze Zaginionego Rulonu. "Nowa Tradycja" 2012Foto: Grzegorz Śledź

Jury w składzie: przewodniczący Olo Walicki, Małgorzata Małaszko-Stasiewicz, Maria Baliszewska, Tomasz Janas, Krzysztof Trebunia-Tutka postanowiło przyznać następujące nagrody:
Grand Prix – Nagrodę ufundowaną przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w wysokości 10 000 PLN zespołowi Poszukiwacze Zaginionego Rulonu – za smak, wyczucie i szlachetność brzmienia oraz przekonujące nawiązanie do tradycji mazurkowej.
II nagrodę Programu 2 Polskiego Radia w wysokości po 6 000 PLN zespołowi Sutari za spójną, autorską koncepcję, dobór repertuaru i odważny pomysł na sceniczną kreację.
III nagrodę Programu 2 Polskiego Radia w wysokości po 4 000 PLN – zespołowi Tsigunz Fanfara Avantura" za autentyczność, spontaniczność i ekspresję. Jury sugeruje poszerzenie repertuaru o inspiracje muzyką polską.
Nagrodę Specjalną – sesje nagraniowe w studiu Polskiego Radia ufundowaną przez Program 2 Polskiego Radia Jury przyznaje zespołowi Same Suki.

Atom String Quartet otrzymuje Nagrodę Specjalną - "Złote Gęśle".
Uwagę jury zwróciła wirtuozeria i wrażliwość muzyczną kontrabasisty Kuby Mielcarka.
Jury nie przyznało Nagrody im. Czesława Niemena.    
Jury składa szczególne podziękowania Ministrowi Kultury i Dziedzictwa Narodowego za ufundowanie głównej nagrody.
Nagrodę Publiczności "Burzę Braw" otrzymuje zespół "Sutari".

W niedzielę, 20 maja, zapraszamy na wielki Koncert Laureatów!