REKLAMA

Jak pomagać młodym muzykom? Wygraj płytę!

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2014 11:00
W kolejnej odsłonie porannego konkursu Dwójki "Płyta tygodnia" mogą Państwo wygrać nowy album firmy Naxos, na którym skrzypek Voytek Proniewicz i pianista Wojciech Waleczek grają utwory Franciszka Liszta.
Jak pomagać młodym muzykom? Wygraj płytę
Foto: Garry Knight/Flickr/CC

W "Poranku Dwójki" - codziennie od poniedziałku do piątku ok. godz. 7.40 - stawiamy Państwu jedno główne pytanie, aktualne przez cały tydzień. Odpowiedź będzie wymagała rozwinięcia, wzbogaconego o własny, niekiedy bardzo osobisty komentarz. Wypowiedzi - aby je zacytować choćby we fragmencie na antenie - nie powinny być długie.

Autorzy najciekawszych przemyśleń mogą liczyć na nagrody płytowe!

Ale to nie wszystko, bo codziennie pojawi się także proste pytanie dotyczące konkretnych wykonawców, wydarzeń związanych z nagraniem itp. I Ci z Państwa, którzy udzielą prawidłowych odpowiedzi na to drugie, bardzo konkretne pytanie, mogą liczyć na nagrody pocieszenia - będą to często markowe, wartościowe płyty, choć niekoniecznie związane z tematem pytania. Każdy Poranek wyłoni więc co najmniej dwoje zwycięzców!

Ale to nie wszystko, bo codziennie pojawi się także proste pytanie dotyczące konkretnych wykonawców, wydarzeń związanych z nagraniem itp. I ci z Państwa, którzy udzielą prawidłowych odpowiedzi na to drugie, bardzo konkretne pytanie, mogą liczyć na nagrody pocieszenia - będą to wartościowe płyty, choć niekoniecznie związane z tematem pytania. Każdy "Poranek" wyłoni więc co najmniej dwóch zwycięzców!

***

W tym tygodniu do wygrania nowy album firmy Naxos, na którym skrzypek Voytek Proniewicz i pianista Wojciech Waleczek grają utwory Franciszka Liszta. Nasze ogólne pytanie w tym tygodniu wiąże się z tematem promocji, bowiem kariera obu wymienionych artystów może być na to dobrym przykładem:

W jaki sposób powinno się pomagać młodym muzykom? Czy dotychczasowe działania są wystarczające? Jak to jest u nas, a jak za granicą?

 

Odpowiedzi prosimy nadsyłać wyłącznie drogą mailową na adres: poranekdwojki@polskieradio.pl. Wypowiedzi Państwa biorą udział w konkursie przez pięć dni. Prosimy nie zapominać o podawaniu własnego adresu i numeru telefonu!

Tomasz Szachowski


jp/mc
Zobacz więcej na temat: konkurs płyta