Polskie Radio
Section05
konkurs

Konkurs "Szybka Ścieżka". Wstrzymano kolejne projekty

W ramach konkursu "Szybka Ścieżka" kolejne 38 projektów na kwotę blisko 113 mln zł zostanie wstrzymanych - poinformował poseł KO Dariusz Joński, komentując wyniki kolejnych kontroli w Narodowym Centrum Badań i Rozwoju. Analiza wykazała, że z 94 umów, które zostały podpisane, 38 zawierało wady formalne oraz zaświadczenia, które nie były zgodne z prawem.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA NCBR konkurs cyfryzacja innowacje Najwyższa Izba Kontroli

Konkurs CanSat. Sonda jak puszka i naukowe badania

CanSat to międzynarodowe wyzwanie Europejskiej Agencji Kosmicznej, podczas którego młodzież konstruuje symulatory sond kosmicznych oraz przeprowadza za ich pomocą badania naukowe. - Udział w tym konkursie to dla nas szansa, żeby nauczyć się ciekawych rzeczy i zdobyć doświadczenie - mówi zespół z Liceum Bednarska Szkoła Realna.
Zobacz więcej na temat:  Czwórka Marta Hoppe badania uczniowie satelita konkurs Centrum Nauki Kopernik Europejska Agencja Kosmiczna

To ona zaśpiewa na Eurowizji 2024! Luna polską reprezentantką w konkursie [ZOBACZ WIDEO]

Luna czyli Olga Wielgomas jest reprezentantką polskiej sceny alternatywnej, dobrze znaną w mediach społecznościowych. Występowała od najmłodszych lat; uczęszczała m.in. do Ogniska Machulskich, a doświadczenie posiada nawet z występów na scenie Teatru Wielkiego - Opery Narodowej. Wokalistka wzięła też udział w w akcji "Spotify Equal", po czym jej zdjęcie zostało wyświetlone na Times Square w Nowym Jorku. 
Zobacz więcej na temat:  Eurowizja Luna muzyka elektroniczna MUZYKA konkurs

To ona zaśpiewa na Eurowizji 2024! Luna polską reprezentantką w konkursie [ZOBACZ WIDEO]

To ona zaśpiewa na Eurowizji 2024! Luna, czyli Olga Wielgomas, jest reprezentantką polskiej sceny alternatywnej, dobrze znaną w mediach społecznościowych. Występowała od najmłodszych lat; uczęszczała m.in. do Ogniska Machulskich, a doświadczenie zdobywała także podczas występów w teatrach muzycznych oraz w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej. Wokalistka wzięła też udział w akcji "Spotify Equal", po czym jej zdjęcie zostało wyświetlone na Times Square w Nowym Jorku. Teraz czas na Eurowizję 2024! 
Zobacz więcej na temat:  W POLSKIM RADIU Eurowizja Luna muzyka elektroniczna MUZYKA konkurs

Polonika zaczyna nabór do programu "Polskie dziedzictwo kulturowe za granicą – wolontariat. Edycja 2024"

Narodowy Instytut Polskiego Dziedzictwa Kulturowego za Granicą Polonika po raz szósty ogłasza konkurs w ramach programu "Polskie dziedzictwo kulturowe za granicą – wolontariat. Edycja 2024". Program wspiera zaangażowanie społeczne w ochronę polskiego dziedzictwa kulturowego poza granicami kraju.
Zobacz więcej na temat:  Polonia Polacy za granicą dziedzictwo narodowe konkurs Ministerstwo Spraw Zagranicznych Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Zdjęcie polskiego licealisty zostało wyróżnione w prestiżowym konkursie NASA

Fotografia wykonana przez 17-letniego Antoniego Zegarskiego została wyróżniona w prestiżowym konkursie NASA, "Astronomy Picture of the Day". Zdjęcie zrobione przez licealistę z Grodziska Mazowieckiego przedstawia styczniową pełnię księżyca, nazywaną także Wilczą Pełnią, w otoczeniu wyjątkowo wyglądających oraz symetrycznie układających się chmur.
Zobacz więcej na temat:  NASA kosmos konkurs

Konkurs Wiolonczelowy im. W. Lutosławskiego wraca po kilkuletniej przerwie

Poprzedni Międzynarodowy Konkurs Wiolonczelowy im. Witolda Lutosławskiego zorganizowano w 2018 roku. Na początku maja odbędzie się jego 12. odsłona. - Mamy nadzieję, że konkurs wkracza w nową epokę. Od początku jego organizatorem jest Fundacja na Rzecz Promocji Młodych Wiolonczelistów. Ponieważ konkurs się rozrasta, potrzebny jest też mocny finansowo partner. Poprzednio był nim Narodowy Instytut Fryderyka Chopina, a teraz my postanowiliśmy się w to włączyć - mówił w Dwójce Lech Dzierżanowski, wiceszef Narodowego Instytutu Muzyki i Tańca.
Zobacz więcej na temat:  Witold Lutosławski Paweł Siwek wiolonczela konkurs Narodowy Instytut Muzyki i Tańca Dwójka KULTURA MUZYKA Lech Dzierżanowski Konkurs Wiolonczelowy im. Witolda Lutosławskiego