X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Radiowy thriller triumfuje na Prix Italia

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2013 14:00
- To świetne dziennikarskie śledztwo - mówiła w Dwójce Katarzyna Błaszczyk o wyróżnionym na Festiwalu Prix Italia reportażu "Dopóki jestem" Patrycji Gruszyńskiej-Ruman i Magdy Balcerak.
Audio
  • Katarzyna Błaszczyk opowiada o 65. Festiwalu Prix Italia oraz o wyróżnionym reportażu "Dopóki jestem" (Opowieści po zmroku/Dwójka)
  • Reportaż "Dopóki jestem" Patrycji Gruszyńskiej-Ruman i Magdaleny Balcerak (Noc z reportażem/Jedynka)
Państwo Drzewińscy
Państwo DrzewińscyFoto: fotografia z albumu rodzinnego

- Ten reportaż jest próbą odpowiedzenia na pytania, które być może zostały zadane, ale nikt nie chciał się nad nimi pochylić - powiedziała Katarzyna Błaszczyk ze Studia Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia. - To była jedyna produkcja z Polski, która została zauważona w konkursie Prix Italia. Konkurencja była ogromna, więc wyróżnienie specjalne jest naprawdę dużym sukcesem. Świadczy to o dobrej kondycji polskiego reportażu - dodała.

Konkurs Międzynarodowego Festiwalu Radiowo-Telewizyjnego Prix Italia nazywany jest "radiowymi Oscarami". W tym roku nagrody w Turynie rozdano po raz 65. - Ten konkurs, obok Prix Europa, uchodzi w środowisku radiowym za najbardziej prestiżowy - mówiła Katarzyna Błaszczyk. - Dla werdyktu jury istotna jest nie tylko treść audycji. Bardzo ważne jest również to, w jaki sposób została ona zrealizowana, jak brzmi, co dzieje się na drugim planie dźwiękowym - opowiadała.

Reportaż "Dopóki jestem" Patrycji Gruszyńskiej-Ruman i Magdy Balcerak opowiada wstrząsającą historię małżeństwa Drzewińskich z podwarszawskiego Milanówka. W październiku 2006 roku Elżbieta Drzewińska wyszła z domu na próbę chóru. Już nigdy nie wróciła. Rodzina znalazła kartkę z notatką: "Jeśli umrę albo coś mi się stanie winny będzie Piotr B”. Równo rok później zniknął mąż pani Elżbiety - Wiesław. Ciał małżonków do dziś nie odnaleziono.

W "Opowieściach po zmroku" usłyszeliśmy też wypowiedź jednej z autorek reportażu, Patrycji Gruszyńskiej-Ruman. - Po przyznaniu Prix Italia zgłosiło się do mnie wiele osób, które okazały się cennymi informatorami w sprawie Drzewińskich - mówiła. - Na pewno będę kontynuować ten temat - zapowiedziała.

Audycję prowadził Bartosz Panek.

mc

Zobacz więcej na temat: reportaż
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Przystanek w tunelu miłości - reportaż

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2013 10:00
– W ciągu tych kilku tygodni nie było dnia, abym nie doznała jakiś olśnień: wschód słońca w Wielkim Kanionie, ludzie, amerykański kicz – opowiadała Małgorzata Żerwe, współautorka reportażu, który reprezentuje Polskę na konkursie Prix Italia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Janina Jankowska: ci, którzy wywalczyli nam wolność, stali się jej ofiarami

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2013 10:00
- Po dwudziestu latach uświadomiłam sobie, że prawie dla wszystkich dziennikarzy okres spędzony w stoczni był tym najciekawszym - tak Janina Jankowska opowiadała o książce Marka Millera "Kto tu wpuścił dziennikarzy? 25 lat później".
rozwiń zwiń