X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Section05

W kontrapunkcie, czyli za i przeciw

Section06
Section07
O audycji

Audycja muzyczna Marcina Majchrowskiego i Piotra Matwiejczuka.

Sztuka jest subiektywna i rodzi subiektywne odczucia. Wrażenie wyniesione z obcowania z dziełem muzycznym i jego artystyczną kreacją często okazują się bardzo skrajne. Dlaczego jedna interpretacja nam się podoba, a innej nie akceptujemy? Dlaczego dany utwór muzyczny przypada nam do gustu, a inny nie? Co powoduje naszymi upodobaniami – przyzwyczajenia, szacunek dla autorytetu kompozytora albo wykonawcy, siła tradycji lub konwenansu, czy może zupełnie inne uwarunkowania? Czy można odnaleźć wzorcowe interpretacje, a inne uznać za chybione? Pole do dyskusji jest niezwykle szerokie, a jej wynik zależy od argumentacji. Takich argumentów "za" albo "przeciw" chcemy szukać. Będziemy dochodzić do estetycznego porozumienia albo rozstawać się, pozostając przy własnym zdaniu; przeciwstawiać sobie skrajne zjawiska albo dopowiadać i uzupełniać własny punkt widzenia. W audycji sięgać będziemy do historii fonografii i do najnowszych wizji interpretacyjnych, bronić artystycznego punktu widzenia sprzed lat lub detronizować go zjawiskami bardzo świeżymi. Do rozmów o dziełach muzycznych i ich wykonaniach pragniemy zaprosić też autorytety (instrumentalistów, dyrygentów, muzykologów, krytyków muzycznych) oraz Słuchaczy.

Marcin Majchrowski i Piotr Matwiejczuk

Prowadzący