Polska Nostalgia na radiowy jubileusz

Ostatnia aktualizacja: 03.02.2015 13:50
"Polska Nostalgia" to jubileuszowa kolekcja płyt z okazji 90-lecia Polskiego Radia. Historia polskiej piosenki, utrwalona w studiach i na taśmach Polskiego Radia. Piosenki które wytrzymały próbę czasu.
POLSKA NOSTALGIA 75+ to płyta z sentymentalnymi piosenkami do tańca dla dorosłych
POLSKA NOSTALGIA 75+ to płyta z sentymentalnymi piosenkami do tańca dla dorosłychFoto: materiały promocyjne

"Polska Nostalgia" odwołuje się do sentymentu dorosłej już publiczności. Do publiczności, która w starych piosenkach ceni coś więcej niż tylko wspomnienie ich chwilowej popularności. Naszym zamysłem nie jest powtarzanie kolejny raz listy największych przebojów. Są tu oczywiście i wielkie przeboje, ale nie dlatego, że kiedyś były wielkie, tylko dlatego, że przetrwały próbę czasu, nie zestarzały się i słuchanie ich, wspominanie jest dziś formą estetycznej przyjemności. W antologii są też piosenki, które nigdy nawet nie otarły się o listy przebojów w swojej epoce, a dzisiaj cieszą nas naturalnością melodii lub poetyckim tekstem. Każda z tych piosenek opowiada historię, każda ma taneczną melodię i ponadczasowe aranżacyjne smaczki.

Adresatem serii jest osoba, która z naszą propozycją wydawniczą będzie związana sentymentem swej młodości, wspomnieniami, którym czas dodał tylko i wyłącznie szlachetności. Ale również młodsi, którzy słuchając zremasterowanych piosenek swoich rodziców, odkryją ich urok, romantyzm i dźwięk przystający do ich współczesnych wymagań.

Całość wydana jest w pionierski sposób - to pierwsze w Polsce wydawnictwo, które próbuje opowiedzieć o tamtych czasach nie tylko poprzez muzykę. Z dołączonej 72-stronnicowej książeczki młodsi dowiedzą się prawie wszystkiego o epoce i piosenkach ich rodziców. Jak powstawały, kto je napisał i jaki był status ówczesnych gwiazd estrady.

/

„Polska Nostalgia” to cykl płyt z piosenkami adresowanymi w kolejnych odcinkach-audycjach do publiczności w różnym wieku. Dlatego będziemy posługiwać się  powszechnie już znanym znakiem 50+, 60+ czy 70+, precyzując wiek naszego słuchacza. Zbiór towarzyszyć będzie nam przez cały 2015 rok, uświetniając obchody 90-lecia Polskiego Radia. Dlatego też płyty zawierać będą tylko i wyłącznie nagrania dokonane w Polskim Radiu i dla Polskiego Radia.

Pierwsza płyta to „Polska Nostalgia 75+” z sentymentalnymi piosenkami do tańca dla dorosłych. Wierzymy, że nagrania te - tak jak "mała czarna” Coco Chanel - zawsze będą eleganckie, sexy i nigdy się nie zestarzeją. Nawet jak będą miały 75+…