X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Sokratesa spotkanie ze śmiercią. Słuchowisko Herberta w Dwójce

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2013 23:00
Zapraszamy na radiową adaptację "Jaskini filozofów" – pierwszego utworu dramatycznego Zbigniewa Herberta – w której wystąpią m.in. Anna Seniuk, Mariusz Benoit, Adam Ferency, Olgierd Łukaszewicz oraz Piotr Fronczewski.
Sokrates, frag. rzeźb (ze zb. Muzeum Watykańskiego)
Sokrates, frag. rzeźb (ze zb. Muzeum Watykańskiego)Foto: Jastrow/Wikipedia, domena publiczna

Akcja "Jaskini filozofów", poetyckiego dramatu z 1956 roku, rozgrywa się w Atenach i obejmuje trzy dni życia greckiego filozofa. Sokrates, oskarżony o bezbożność, zostaje skazany na śmierć. Odrzuca szansę ucieczki i stara się przyjąć wyrok z godnością mędrca. Jednakże - i tu rozpoczyna się reinterpretacja mitu, którą proponuje Herbert - musi zmierzyć się z własnym lękiem, samotnością, z wątpliwościami rodzącymi się w obliczu śmierci.
Adaptacja i reżyseria Waldemara Modestowicza
Wykonawcy: Piotr Fronczewski, Leon Charewicz, Mariusz Benoit, Adam Ferency, Anna Seniuk, Olgierd Łukaszewicz, Łukasz Lewandowski, Adam Woronowicz, Grzegorz Małecki, Przemysław Stippa, Krzysztof Banaszyk, Marcin Bosak
28 lipca (niedziela), godz. 18.00

Wyjątkowe nagrania, szczególne fotografie, rękopisy słynnych wierszy, rysunki i nieznane dotychczas materiały – to wszystko w serwisie specjalnym herbert.polskieradio.pl

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak