#Ensemble i Sinfonia Iuventus grają Zalewskiego

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2014 12:30
24 maja 2014 r. o godz. 19.00 w Sali Laboratorium Centrum Sztuki Współczesnej – Zamku Ujazdowskiego w Warszawie odbędzie się koncert monograficzny twórczości Ignacego Zalewskiego. Wystąpi #Ensemble oraz kameraliści z Polskiej Orkiestry Sinfonia Iuventus.
Fragment plakatu promującego koncert
Fragment plakatu promującego koncertFoto: mat.prasowe

To ostatni z trzech koncertów organizowany przez Polską Orkiestrę Sinfonia Iuventus  we współpracy z Instytutem Muzyki i Tańca w ramach programu „Kompozytor-rezydent”. Program nawiązuje do rozpowszechnionej w Europie i na świecie praktyki łączenia twórców z profesjonalnymi instytucjami muzycznymi. Podczas koncertu będzie można wysłuchać kilku utworów młodego kompozytora Ignacego Zalewskiego.

/
Ignacy Zalewski jest laureatem wielu nagród m.in.: I Nagrody na 51. Ogólnopolskim Konkursie Kompozytorskim im. Tadeusza Bairda (2010), III Nagrody i Nagrody Specjalnej na I Międzynarodowym Konkursie Kompozytorskim Krzysztofa Pendereckiego (2012), II Nagrody na VII Konkursie Kompozytorskim im. K. Szymanowskiego (2013), Nagrody Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za wybitne osiągnięcia artystyczne (2012). Jest także stypendystą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2009), Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego (2012). Od 2012 roku artysta jest członkiem Stowarzyszenia Autorów ZAiKS.

Utwory Ignacego Zalewskiego wykonają artyści, członkowie zespołu #ENSEMBLE [hashtag ensemble]. Zespół #Ensemble poprzez niekonwencjonalne prezentacje tego, co najciekawsze w muzyce, otwiera nową perspektywę na sztukę tworzoną dzisiaj. Inicjatywa ma charakter artystycznej spółdzielni, łączy wybitnych młodych wykonawców i kompozytorów stale zaangażowanych w #ENSEMBLE (Dariusz Przybylski, Ignacy Zalewski, Wojciech Błażejczyk). W swoim dorobku członkowie #ENSEMBLE mają łącznie ponad 70 prawykonań polskich utworów, a także 103 nagrody w konkursach muzyki klasycznej i występy na ponad 78 polskich i międzynarodowych festiwalach.

Zespół kameralny Polskiej Orkiestry Sinfonia Iuventus wykona Kwintet fortepianowy.


Program:

Ignacy Zalewski
Levitation

Kwintet fortepianowy

Trio na flet, skrzypce i altówkę
Zły wg Tyrmanda na flet i perkusję
Catulli Carmen VIII na perkusję i baryton

Wykonawcy:

#Ensemble

Zespół kameralny Polskiej Orkiestry Sinfonia Iuventus

 

Wykonanie utworu Ignacego Zalewskiego odbywa się i jest współfinansowane w ramach programu Instytutu Muzyki i Tańca "Kompozytor-rezydent".

Bilety dostępne są w serwisie eBilet.

/
mc