George Tchitchinadze i Sinfonia Iuventus

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2014 15:26
18 października zapraszamy do Studia Koncertowego Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego na koncert Polskiej Orkiestry Sinfonia Iuventus z udziałem gruzińskiego dyrygenta George’a Tchitchinadze.
George Tchitchinadze i Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus. Koncert 18.10.2014, godz. 19.00, Studio Koncertowe Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego. Plakat koncertu (fragm.)
George Tchitchinadze i Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus. Koncert 18.10.2014, godz. 19.00, Studio Koncertowe Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego. Plakat koncertu (fragm.)Foto: mat. prasowe

George Tchitchinadze rozpoczął swoją karierą jako dyrygent operowy w 1998 r. na Międzynarodowym Festiwalu Operowym w Tbilisi, zainicjowanym przez słynnego gruzińskiego śpiewaka Paatę Burszuładze. W 2000 r. dyrygował Orkiestrą Symfoniczną Uniwersytetu Państwowego w Tokio. W 2001 r. pełnił funkcję dyrektora muzycznego Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego w mieście Saga w Japonii, podczas którego dyrygował słynną Orkiestrą Państwowego Muzeum Ermitażu z Sankt Petersburga.
Był to początek udanej współpracy, w ramach której w 2004 r. dyrygent i orkiestra wykonali wspólnie 45 koncertów w całej Japonii. Z tą doskonałą orkiestrą George Tchitchinadze dał około dwustu koncertów w wielu krajach świata. Orkiestra Sinfonia Iuventus nie po raz pierwszy będzie miała okazję pracować z tym znakomitym dyrygentem, który zdobył uznanie zarówno publiczności, jak i krytyków dzięki swoim niezwykłym umiejętnościom muzycznym i charyzmatycznej osobowości.
W programie sobotniego koncertu usłyszeć będzie można dwa utwory: Suitę "Mieszczanin szlachcicem” op. 60 Richarda Straussa oraz III Symfonię F-dur op. 90  Johannesa  Brahmsa.
Bilety w cenie 30 zł dostępne są na www.sklep.polskieradio.pl, a także w kasie Studia Koncertowego (ul. Modzelewskiego 59) na godzinę przed koncertem.

18 października (sobota), godz. 19.00