Powieść w Teatrze Wyobraźni: Mika Waltari „Tajemnica królestwa”

Ostatnia aktualizacja: 03.04.2010 04:29
Tajemnica królestwa” Mika Waltariego to książka wpisująca się w nurt literatury inspirowanej Nowym Testamentem.


Jednego tylko jestem całkowicie pewien, a przekonanie owo potwierdziły zarówno wydarzenia naszych czasów, jak i układ gwiazd. Otóż świat przechodzi do nowej epoki. (Marek Mezencjusz)


''Mika Waltari (1908-1979)


„Tajemnica królestwa” Mika Waltariego (wybitnego fińskiego pisarza, autora m.in. „Egipcjanina Sinuhe”) to książka wpisująca się w nurt literatury inspirowanej Nowym Testamentem. Ze względu na swój gatunek i swoisty klimat umieścić ją można obok takich powieści jak „Szata” Lloyda Douglasa czy „Quo vadis” Henryka Sienkiewicza.


Główny bohater, Rzymianin Marek Mezencjusz, przybywa do Aleksandrii, aby poznać przepowiednie i proroctwa różnych ludów cesarstwa. Zaintrygowany żydowską zapowiedzią nadejścia odkupiciela i zbudowania Królestwa (wiele znaków zdaje się świadczyć, iż czas ten właśnie nadszedł) wyrusza do Jerozolimy i trafia na chwilę, gdy ukrzyżowany zostaje Jezus z Nazaretu.Zapraszamy na dwuczęściowe słuchowisko opowiadające historię zmartwychwstania Chrystusa z perspektywy rzymskiego podróżnika i uczonego.


Przekład: Kazimiera Manowska


Adaptacja: Ewa Stocka-Kalinowska
Reżyseria: Wojciech Markiewicz

Obsada:
Marek Bargiełowski, Hanna Dunowska, Tomasz Zaliwski, Włodzimierz Press, Zuzanna Lipiec, Elżbieta Kijowska, Jacek Rozenek, Tomasz Marzecki.


3 kwietnia 2010, godz. 18.00 i 20.45

Czytaj także

Powieść w Teatrze Wyobraźni: Andrzej Chciuk "Stary Ocean"

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2009 13:37
W audycji Powieć w Teatrze Wyobraźni adaptacja książki Andrzeja Chciuka "Stary Ocean" w reżyserii Romany Bobrowskiej.Zapraszamy.
rozwiń zwiń