Ostatnie musicalowe premiery sezonu

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2018 13:40
Pomimo letniej aury teatry muzyczne nie zwalniają tempa. Trwają pracę nad nowymi spektaklami. W Chorzowie Ewelina Marciniak przygotowuje "Stańczyk. Musical", a w Toruniu Michał Cyran pracuje nad swoim debiutanckim spektaklem "Siła sióstr". Z reżyserami rozmawialiśmy w audycji "Ten cały musical".
Audio
  • Ostatnie musicalowe premiery sezonu (Ten cały musical/Dwójka)
plakat do spektaklu Stańczyk.Musical w Teatrze Rozrywki
plakat do spektaklu "Stańczyk.Musical" w Teatrze RozrywkiFoto: materiały prasowe

W audycji nie zabrakło doniesień ze świata musicalu. Najważniejsze dotyczyły 72. gali rozdania Tony Awards. W tym roku o tytuł najlepszego musicalu walczą cztery tytuły, wszystkie powstały na podstawie filmów i produkcji telewizyjnych.

Połączyliśmy się również z dwoma polskimi teatrami – z Teatrem Rozrywki w Chorzowie aby porozmawiać z Eweliną Marciniak o jej debiucie w musicalu oraz z Kujawsko-Pomorskim Impresaryjnym Teatrem Muzycznym w Toruniu. Tam choreograf i aktor Michał Cyran pracuje nad swoim reżyserskim debiutem, będzie to "Siła sióstr".

Wśród muzycznych wyborów tym razem sporo piosenek w wykonaniu artystów gdyńskiego Teatru Muzycznego. To ukłon w stronę tej najstarszej musicalowej sceny w Polsce, obchodzącej w tym roku 60. rocznicę pierwszej premiery.

***

Tytuł audycji: Ten cały musical

Prowadzi: Piotr Sobierski

Data emisji: 3.06.2018

Godzina emisji: 12.00

bch

Zobacz więcej na temat: musical KULTURA