Premiera za premierą. Polski musical nie zwalnia tempa

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2019 14:26
Koniec sezonu to bardzo ciekawy i intensywny czas w polskim teatrze muzycznym. Za nami premiera m.in. "Next to normal", "Opery za trzy grosze", czy nieco rewolucyjnych „Nóg Syreny”. O tym wszystkim opowiadaliśmy w audycji "Ten cały musical".
Audio
  • Premiera za premierą w polskim musicalu (Ten cały musical/Dwójka)
zdj. ilustracyjne
zdj. ilustracyjneFoto: pixabay/domena publiczna

W ostatnich tygodniach odbyło się sporo premier. Jacek Mikołajczyk przygotował w warszawskiej Syrenie "Next to normal" – spektakl o chorobie dwubiegunowej. W tym samym teatrze, ale w tzw. "podziemiu", Joanna Drozda wyreżyserowała "Nogi Syreny" – rewię na siedmiu aktorów i żeński band prowadzony przez Agnieszkę Szczepaniak.

W styczniu opowiadaliśmy o "Operze za trzy grosze" w krakowskim Teatrze Variété w reżyserii Jerzego Jana Połońskiego, a w łódzkim Teatrze im. Jaracza powstała właśnie kolejna realizacja tego tytułu autorstwa Wojciecha Kościelniaka, który sięgnął po dzieło Brechta i Weilla po raz drugi w swojej karierze.

Odwiedziliśmy również Gdynię – w tamtejszym Teatrze Muzycznym Tomasz Dutkiewicz wyreżyserował "Big Bang" – kameralny musical o zdobywaniu funduszy… na nowy spektakl.

W audycji nie zabrakło muzyki, m.in. z gdyńskiej "Gorączki sobotniej nocy", 'Hallo Szpicbródka", "Producentów", "Next to normal", 'Rock of ages" oraz "Come from away".

***

Tytuł audycji: Ten cały musical

Prowadził: Piotr Sobierski

Data emisji: 19.05.2019

Godzina emisji: 12.00

mko

Zobacz więcej na temat: musical MUZYKA

Czytaj także

Musicalowe premiery. Od Chorzowa po Londyn

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2019 14:22
Gwiazdy i gorące tytuły West Endu, czyli "Follies" i "Company" oraz "Cabaret" w Teatrze Rozrywki w Chorzowie. Posłuchaj nagrania audycji "Ten cały musical".
rozwiń zwiń