X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Paul Kagame. Dyktator czy zbawca Rwandy?

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2015 17:50
- Ma na sumieniu kilka zabójstw politycznych, porywani są dziennikarze. Z drugiej strony za jego rządów kraj podniósł się z ruiny - mówił o przywódcy Rwandy Adam Leszczyński.
Audio
  • Paul Kagame. Dyktator czy zbawca Rwandy? (Puls świata/Dwójka)
Paula Kagame rządzi Rwandą od 1994 roku, kiedy to na czele Rwandyjskiego Frontu Patriotycznego zdobył kraj, kończąc ludobójstwo w którym zginęło prawie milion ludzi
Paula Kagame rządzi Rwandą od 1994 roku, kiedy to na czele Rwandyjskiego Frontu Patriotycznego zdobył kraj, kończąc ludobójstwo w którym zginęło prawie milion ludziFoto: PAP/SOLAN KOLLI

Rwandyjczycy przygniatającą większością głosów zdecydowali o zmianie konstytucji, która umożliwia obecnemu prezydentowi, którym jest Paul Kagame, udział w wyborach w 2017 roku. Ta decyzja oznacza, że być może pokieruje on krajem do 2030 roku.

Zdaniem Adama Leszczyńskiego trudno jest jednoznacznie ocenić tego polityka. - On skleił Rwandę po ludobójstwie dokonanym przez Hutu na Tutsi. Dziś ci ludzie żyją wspólnie pod jednym dachem - zauważył gość Dariusza Rosiaka.

Zdaniem dziennikarza Kagame zaczął uważać się za ojca narodu, który jest w stanie zapewnić Rwandzie rozwój. Adam Leszczyński tłumaczył, na czym polega sukces rządów Paula Kagame i dlaczego demokracja niekoniecznie jest najlepszą drogą dla krajów afrykańskich.

***

Tytuł audycji: Puls świata

Prowadzi: Dariusz Rosiak

Gość: Adam Leszczyński (dziennikarz Gazety Wyborczej)

Data emisji: 21.12.2015

Godzina emisji: 17.45

bch/mc

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Duchowa podróż do Rwandy – Kibeho

Ostatnia aktualizacja: 16.08.2015 16:00
15 sierpnia 1988 r. w uroczystość Wniebowzięcia, Maryja pochyliła się nad jednym z najbardziej dotkniętych ludzką nienawiścią krajem. To szczególna data nie tylko dla kontynentu afrykańskiego, ale i całego Kościoła. Dziś przypomina nam o modlitwie za Afrykę.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szczyt klimatyczny. Jest wola by uratować świat

Ostatnia aktualizacja: 14.12.2015 18:23
- W Paryżu ustalono kompromis wśród wszystkich krajów świata, żeby działać na rzecz klimatu i starać się powstrzymać wzrost globalnej temperatury poniżej 2 stopni - mówiła w Dwójce Julia Michalak z Demos Europa.
rozwiń zwiń