Wpadnij do Przekąsek Zakąsek

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2012 22:51
Jeśli w tytule zbioru opowiadań pojawia się nazwa kultowego miejsca dla "warszawki", to wiadomo, że mamy w ręce książkę-portret trzydziestolatków klasy średniej.
Audio
  • Fragmenty audycji "Świat młodych" - rozmowa z Wojciechem Albińskim

Jak pisał o książce Wojciecha Albińskiego Jaś Kapela: autor z precyzją opisuje pokolenie polskich trzydziestolatków. W efekcie tworzy sympatyczny i szczery do bólu nekrolog dla beneficjentów transformacji. Nie bez złośliwości ujawnia intymne życie klasy średniej. Piwo, blanty, liberalizm. Prawdziwe uczucie w dekoracjach z dykty. Bóg na to patrzy i nie grzmi. Książka nie tylko dla posiadaczy kredytów we frankach.

Można dopowiedzieć, że jest to tom między innymi także dla czytelników lubiących śledzić literackie koincydencje.

- Jest takie opowiadanie "Saneczki" Czechowa. Ono ma prawie że jeden do jednego tę samą linię fabularną, co to moje opowiadanie "Przekąski Zakąski". I mnie się zdarzyło, że ja najpierw tochę przeżyłem taką sytuację, a trochę wymyśliłem, napisałem to opowiadanie, a potem przeczytałem te saneczki. Zaskakujące - wyznał Wojciech Albiński, rozmawiając z Katarzyną Nowak w audycji z cyklu "Świat młodych".

Czytaj także

Młoda literatura w "Świecie młodych"

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2012 20:03
Interesujące debiuty, warte uwagi kontynuacje, beletrystyka i fakty, czyli: jaka była w ubiegłym roku polska literatura "młodszych roczników"?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kryminał odnaleziony w archiwum

Ostatnia aktualizacja: 03.02.2012 12:00
Zapraszamy do wysłuchania fragmentów książki Heleny Boguszewskiej i Jerzego Kornackiego "Powieść pod różą".
rozwiń zwiń