X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Sala tortur na deskach teatru

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2013 10:20
- To nie prawda, że w tych tekstach nie ma odniesień do współczesności. Najważniejsza dla Kajzera była przemoc społeczna i kulturowa – o zapomnianym reżyserze rozmawialiśmy z Marcinem Kościelniakiem, autorem książki "Prawie ludzkie. Prawie moje.Teatr Helmuta Kajzera".
Audio
Fragment okładki Prawie ludzkie, prawie moje. Teatr Helmuta Kajzara
Fragment okładki "Prawie ludzkie, prawie moje. Teatr Helmuta Kajzara"Foto: mat.prasowe

/

Kościelniak jest również autorem wyboru i redaktorem książki "Helmut Kajzar - Koniec półświni. Wybrane utwory i teksty o teatrze". Jest to pierwsza od niemal trzydziestu lat edycja książkowa utworów Kajzara. Składają się na nią teksty artysty z lat 1966 - 82. Jak uważa autor utworu Kajzera napisane w tamtym okresie są nadal aktualne: - We wszystkich tekstach pojawia się postać odmieńca funkcjonującego w  zachodniej kulturze konsumcyjnej do której Kajzer miał dostęp - wyjaśnia Marcin Kościelniak.

Jednak w dalszym ciągu wśród znawców teatru zdarzają się głosy krytyki kierowanej pod adresem reżysera:- Problem z twórczością Kajzara jest taki, że bywa bardzo nierówna - mówi krytyk Janusz Majcherek - Niektóre z tych tekstów są hermetyczne albo widać w nich zbyt wyraźną inspirację Gombrowiczem czy Różewiczem - tłumaczy.

Jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej na temat dorobku Helmuta Kajzera zapraszamy do wysłuchania całej audycji.
Zobacz więcej na temat: janusz majcherek TEATR
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak