X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Eustachy Rylski: starość jest łatwa

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2013 09:11
- Łaski starości to np. to, że nie muszę się już sprawdzać ani jako mąż, ani jako kochanek, ani jako obywatel. Życie coraz mniej ode mnie wymaga - mówił w Dwójce Eustachy Rylski, który właśnie wydał swoją nową książkę.
Audio
  • Eustachy Rylski w Dwójce (Sezon na Dwójkę/Dwójka)
Eustachy Rylski
Eustachy RylskiFoto: Grzegorz Śledź

Najnowsza powieść Rylskiego, zatytułowana "Obok Julii", rozgrywa się w upalne lato roku 1963 w małym "poniemieckim" miasteczku na południowo-zachodnich krańcach Polski. W rozmowie z Dorotą Gacek pisarz zdradził, że książka ta jest w dużej mierze oparta na jego wspomnieniach. - Nie będę ukrywał, że bohater, Janek Ruczaj, wiele ode mnie pożyczył. Na przykład miejsce, w którym się wychowywałem: Kotlinę Jeleniogórską - opowiadał.

Eustachy Rylski zaznaczał, że długo nosił się z zamiarem napisania podobnej prozy i że jest ona w pewnym sensie podsumowaniem jego dotychczasowego życia. - Pierwsza cześć "Oboj Julii" opowiada o surowej młodości, która przypadła w surowych czasach, ale jest w niej też dużo blasku związanego z tym okresem życia. To czas, kiedy człowiek ma zdolność odczuwania radości z najbardziej błahych powodów - zauważał.

>>>Nowa powieść Eustachego Rylskiego "Obok Julii" na antenie Dwójki

Gość "Sezonu na Dwójkę" podkreślał, że również starość ma swoje pozytywy i że sam w dalszym ciągu próbuje pozostawać czułym na otaczające piękno: - Ciągle przydarzają mi się piękne rzeczy. Chodzimy z żoną do lasu i jesteśmy nim oczarowani. Mamy swoją ulubioną łąkę pod Drohiczynem z widokiem na to miasto i dopływ Bugu. To najpiękniejsza łąka w Europie. Zawsze ogarnia nas uczucie szczęścia, kiedy możemy tam pojechać...

W audycji Eustachy Rylski opowiadał również o swej młodzieńczej fascynacji Ernestem Hemingwayem i wyrastaniu z jego literatury. Nie zabrakło też rodzinnych wspomnień oraz refleksji na temat umykającego czasu.

Do wysłuchania rozmowy z pisarzem zaprasza Dorota Gacek.

Zobacz więcej na temat: literatura
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Eustachy Rylski "Obok Julii"

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2013 16:00
Najnowszą powieść polskiego prozaika – niecodzienną, pełną wirtuozerii języka historię miłości – czyta Jarosław Gajewski.
rozwiń zwiń