X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Eustachy Rylski "Obok Julii"

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2013 16:00
Najnowszą powieść polskiego prozaika – niecodzienną, pełną wirtuozerii języka historię miłości – czyta Jarosław Gajewski.
Fragment okładki książki Eustachego Rylskiego Obok Julii
Fragment okładki książki Eustachego Rylskiego "Obok Julii"Foto: Wydawnictwo Wielka Litera

Upalne lato roku 1963 roku. Baza samochodowa na południowo-zachodnich krańcach Polski. Małe "poniemieckie" miasteczko w cieniu wznoszącego się na wzgórzu zamku Kynast.
"Przypominający Alaina Delona i być może na niego upozowany", przezywany przez szoferów "hrabią", 20-letni Janek Ruczaj spotyka po latach swoją niegdysiejszą nauczycielkę i młodzieńczą miłość - niepokojącą, piękną Julię Neider.

Wkrótce okazuje się, ze Julia pojawiła się tylko po to, by zniknąć. I to zniknąć przy pomocy Janka. Za tę pomoc zapłacą oboje gorzką cenę.

>>Eustachy Rylski o książce "Obok Julii"<<
Janek zafascynowany jest Hemingwayem (tę fascynację podzielał też niegdyś Rylski) i przychodzi mu żyć w iście hemingwayowskim otoczeniu twardych mężczyzn. Staje się jednak uczestnikiem obcej mu gry, która go niszczy. Chce czy nie chce, musi wydać wojnę absurdowi istnienia.

Historia rozpięta jest między rokiem 1948 a współczesnością. Opowieść, jak zawsze u Rylskiego, smakowita, pełna wirtuozerii języka i ukrytych sensów. Historia miłości. Historia powojennej Polski. Historia tęsknoty za tym, co nie może się ziścić...
Audycję przygotowała Elżbieta Łukomska.
2-12 kwietnia (wtorek-piątek), godz. 9.30

Zobacz więcej na temat: literatura
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Przekreślony początek Ryszarda Krynickiego

Ostatnia aktualizacja: 07.03.2013 18:13
Dwójka poleca nową książkę poetycką, premierę 18. Europejskiego Portu Literackiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Eric-Emmanuel Schmitt: Bóg u Zygmunta Freuda?

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2013 14:30
Popularny pisarz i dramaturg, autor "Oskara i pani Róży", w swojej sztuce "Gość" inteligentnie i złośliwie opowiada o sprawach ostatecznych…
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Coetzee dostarcza czytelnikowi arktycznych rozrywek"

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2013 16:06
– Ten pisarz traktuje okrutnie nie tylko postacie, ale i siebie – mówił jeden z gości Dwójkowej "Czytelni”. W audycji rozmawiano o nowej powieści Johna Maxwella Coetzeego "Dzieciństwo Jezusa”.
rozwiń zwiń