X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Kromer Festival. 5 stuleci w 10 koncertach

Ostatnia aktualizacja: 09.08.2016 09:00
- Każdego dnia pomiędzy 11 a 13 sierpnia wybitni reprezentanci wykonawstwa historycznego prezentować będą w Bieczu najwspanialsze dzieła trzech epok - mówił w Dwójce o wielkim święcie muzyki dawnej Filip Berkowicz.
Audio
  • Filip Berkowicz o programie Kromer Festival 2016 w Bieczu (Poranek Dwójki)
Biecz jest miasteczkiem, w którym zachowana została średniowieczna struktura architektoniczna
Biecz jest miasteczkiem, w którym zachowana została średniowieczna struktura architektonicznaFoto: Pixabay/cezjaw

Dyrektor artystyczny festiwalu wspominał w "Poranku Dwójki", że w ubiegłym roku w Bieczu przeżył największe wzruszenie w swojej karierze promotora muzycznego. - Kromer Festival z założenia jest wydarzeniem niebiletowanym. Niezwykłym doświadczeniem było obcowanie z lokalną publicznością, która pierwszy raz miała okazję usłyszeć tego typu muzykę - opowiadał Filip Berkowicz. - Na Fabio Biondim był pełen kościół plus 400 osób pod kościołem!

W tym roku każdy koncert festiwalu (11-14.08) poświęcony będzie jednej epoce w historii muzyki od średniowiecza po klasycyzm – całość obejmie niemal pięć stuleci. Wystąpią: Andreas Staier, Hopkinson Smith, Xavier Sabata, Mala Punica & Pedro Memelsdorff, Graindelavoix & Björn Schmelzer, Huelgas Ensemble & Paul van Nevel, Michal Gondko, Agnieszka Budzińska-Bennett, Jan Tomasz Adamus i Capella Cracoviensis.

W audycji Filip Berkowicz mówił, że ścieżka chronologiczna jest tylko jednym ze sposobów odczytywania tegorocznego programu Kromer Festival.

***

Prowadzi: Tomasz Obertyn

Goście: Filip Berkowicz (promotor muzyczny)

Data emisji: 9.08.2016

Godzina emisji: 8.10

Materiał został wyemitowany w audycji: Poranek Dwójki.

bch

Zobacz więcej na temat: Filip Berkowicz muzyka dawna
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Gwiazdy na Kromer Festival w Bieczu

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2016 21:06
Od końca wieku XIV do roku 1779 – muzyka Kromer Festivalu, który po raz drugi zapanuje w sierpniu nad Bieczem, obejmie tym razem niemal pełne pięć stuleci. Festiwalowych koncertów słuchać będziemy w Dwójce.
rozwiń zwiń