Kromer Festival. 5 stuleci w 10 koncertach

Ostatnia aktualizacja: 09.08.2016 09:00
- Każdego dnia pomiędzy 11 a 13 sierpnia wybitni reprezentanci wykonawstwa historycznego prezentować będą w Bieczu najwspanialsze dzieła trzech epok - mówił w Dwójce o wielkim święcie muzyki dawnej Filip Berkowicz.
Audio
  • Filip Berkowicz o programie Kromer Festival 2016 w Bieczu (Poranek Dwójki)
Biecz jest miasteczkiem, w którym zachowana została średniowieczna struktura architektoniczna
Biecz jest miasteczkiem, w którym zachowana została średniowieczna struktura architektonicznaFoto: Pixabay/cezjaw

Dyrektor artystyczny festiwalu wspominał w "Poranku Dwójki", że w ubiegłym roku w Bieczu przeżył największe wzruszenie w swojej karierze promotora muzycznego. - Kromer Festival z założenia jest wydarzeniem niebiletowanym. Niezwykłym doświadczeniem było obcowanie z lokalną publicznością, która pierwszy raz miała okazję usłyszeć tego typu muzykę - opowiadał Filip Berkowicz. - Na Fabio Biondim był pełen kościół plus 400 osób pod kościołem!

W tym roku każdy koncert festiwalu (11-14.08) poświęcony będzie jednej epoce w historii muzyki od średniowiecza po klasycyzm – całość obejmie niemal pięć stuleci. Wystąpią: Andreas Staier, Hopkinson Smith, Xavier Sabata, Mala Punica & Pedro Memelsdorff, Graindelavoix & Björn Schmelzer, Huelgas Ensemble & Paul van Nevel, Michal Gondko, Agnieszka Budzińska-Bennett, Jan Tomasz Adamus i Capella Cracoviensis.

W audycji Filip Berkowicz mówił, że ścieżka chronologiczna jest tylko jednym ze sposobów odczytywania tegorocznego programu Kromer Festival.

***

Prowadzi: Tomasz Obertyn

Goście: Filip Berkowicz (promotor muzyczny)

Data emisji: 9.08.2016

Godzina emisji: 8.10

Materiał został wyemitowany w audycji: Poranek Dwójki.

bch

Zobacz więcej na temat: Filip Berkowicz muzyka dawna
Czytaj także

Gwiazdy na Kromer Festival w Bieczu

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2016 21:06
Od końca wieku XIV do roku 1779 – muzyka Kromer Festivalu, który po raz drugi zapanuje w sierpniu nad Bieczem, obejmie tym razem niemal pełne pięć stuleci. Festiwalowych koncertów słuchać będziemy w Dwójce.
rozwiń zwiń