Miłosne pieśni żydowskie na warszawskim Bemowie

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2017 17:00
W "Poranku Dwójki" zapraszać będziemy na koncert zespołu Oli Bilińskiej, która w sobotę w Bemowskim Centrum Kultury zaprezentuje pieśni z płyty "Libelid".
Ola Bilińska, której płyta Berjozkele - kołysanki jidysz zwyciężyła w konkursie Folkowy Fonogram Roku 2014, podczas Nowej Tradycji 2014
Ola Bilińska, której płyta "Berjozkele - kołysanki jidysz" zwyciężyła w konkursie Folkowy Fonogram Roku 2014, podczas "Nowej Tradycji" 2014Foto: Grzegorz Śledź/PR2

O koncercie tym po godz. 9.30 opowiadać będą Miron Zajfert oraz harfistka Katarzyna Kolbowska. Projekt "Libelid" to subtelne połączenie brzmień akustycznych i elektronicznych, gdzie syntezator i looper spotykają się z harfą celtycką, cymbałami, trąbką czy wiolonczelą.

Płyta "Libelid" będzie także płytą Folkowego Poranka Dwójki. Można ją zdobyć kwadrans przed godziną 9.00.

Poza tym w audycji po godzinie 8.30 wysłuchamy rozmowy z członkiem ukraińskiego zespołu Dakha Brakha - Marko Halanovychem, który wystąpił 5 października w Warszawie. Zespół gra muzykę folkową inspirowaną kulturami innych krajów, a wychodzi z tradycji staroukraińskich pieśni.

Nie zabraknie stałych pozycji: "Wiadomości kulturalnych", "Przeglądu prasy" i "Archiwalnia".

***

Na "Poranek Dwójki" w sobotę (7.10) w godz. 7.00-10.00 zaprasza Anna Szewczuk.

bch

Zobacz więcej na temat: muzyka żydowska

Czytaj także

Raphael Rogiński: żyjemy w czasach nowego folkloru

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2016 09:00
- Tworzymy od nowa tradycję o globalnym charakterze. Najważniejsze jest w tym poczucie nieograniczonej wolności - mówił w "Poranku Dwójki" znakomity gitarzysta.
rozwiń zwiń