Polskie Radio
Section05
Raphael Rogiński

Miejscówka z Dwójką. "To dopiero nasz drugi wspólny koncert"

- Można powiedzieć, że to będzie premiera naszego składu. Przygotowaliśmy specjalnie na tę okazję utwory, które zamierzamy grać w przyszłości – mówił w "Poranku Dwójki" gitarzysta Raphael Rogiński, który razem ze śpiewaczką Nastą Niakrasavą będzie gospodarzem najbliższej "Miejscówki z Dwójką" (22.01).
Zobacz więcej na temat:  folk etno gitara Paweł Siwek Miejscówka z Dwójką Raphael Rogiński koncert Dwójka Białoruś

Raphael Rogiński. Premierowe utwory na gitarę [ZOBACZ WIDEO]

– Zagram utwory na gitarę solo, które powstały w trakcie pandemii i niedługo zostaną nagrane na płytę – mówił Raphael Rogiński - przed rozpoczęciem tradycyjnych, muzycznych spotkań w Dwójce, w sobotni wieczór. Przez kilka ostatnich miesięcy zapraszaliśmy co sobotę na "Domówkę z Dwójką" - tym razem koncert Raphaela Rogozińskiego rozpoczął cykl "Miejscówka z Dwójką". Przeżyjmy to jeszcze raz! 
Zobacz więcej na temat:  Raphael Rogiński Miejscówka z Dwójką Dwójka

"Nowa Tradycja". Medialna platforma sceny folkowej

- Festiwal "Nowa Tradycja" wymyśliły Maria Baliszewska i Małgorzata Jędruch. One obserwowały to, co się dzieje na polskiej scenie folkowej w latach 90. To był pomysł na to, żeby muzyków folkowych skłonić do inspirowania się naszymi źródłami - opowiadał w Czwórce Piotr Kędziorek, kierownik Radiowego Centrum Kultury Ludowej.  
Zobacz więcej na temat:  Czwórka Nowa Tradycja MUZYKA folklor KULTURA muzyka tradycyjna Raphael Rogiński tradycja