Filip Bajon i świat jego "Kamerdynera"

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2018 14:50
Gościem "Poranka Dwójki" będzie sławny polski reżyser, który opowie o swojej najnowszej produkcji. Film wejdzie na ekrany naszych kin 21 września.

"Kamerdyner" to opowiedziana z rozmachem, inspirowana prawdziwymi wydarzeniami, historia splątanych losów Polaków, Kaszubów i Niemców na tle burzliwych wydarzeń pierwszej połowy XX stulecia. W obsadzie m. in. Janusz Gajos, Anna Radwan, Sebastian Fabijański. Na spotkanie z Filipem Bajonem zapraszamy o 8.10 (transmisja wideo).


Tomasz Ziętek 1200.jpg
Tomasz Ziętek: do kina trafiłem przez śpiew

Ponadto w audycji:

  • o 7.50 wysłuchamy rozmowy na temat trwających do soboty 32. Warszawskich Spotkań Muzycznych.
  • o 8.50 w świetle obietnicy Marka Zuckerberga, że Facebook będzie dzielić się wszystkim z każdym i bez ograniczeń, poszukamy odpowiedzi na pytanie, czy internet jest neutralny, demokratyczny i wolny. Wysłuchamy też wywiadu z Hansem Blockiem, reżyserem filmu "Czyściciele internetu", który został zaprezentowany na festiwalu Docs Against Gravity.
  • o 9.30 korespondencja Justyny Nowickiej z Krakowa i najnowsze informacje z festiwalu w Cannes w relacji korespondenta Polskiego Radia we Francji.
  • przed 10.00 "Felieton językowy" Bartka Chacińskiego, w którym autor zastanowi się nad niezmiękczaniem głosek.

Naszą Płytą Tygodnia jest "The Questions". Kurt Elling śpiewa utwory m.in. Petera Gabriela, Boba Dylana, Leonarda Bernsteina i Carli Bley. Wydawnictwo firmy Okeh!

Zachęcamy także Państwa do udziału w konkursie "Dwójka na piątkę". Wystarczy słuchać Dwójki o 8.30 i odpowiedzieć na dźwiękową zagadkę - najciekawsze propozycje zakwalifikujemy do finału, który rozegra się na naszej antenie o 9.15! Do wygrania książki od PIW.

***

Na "Poranek Dwójki" we wtorek (15.05) w godz. 7.00-10.00 zaprasza Paweł Siwek.

mk/jp

Zobacz więcej na temat: film polski Filip Bajon