Poranek z "Piną"

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2011 18:00
W sobotę o świcie porozmawiamy o nowym obrazie Wima Wendersa, którego pokaz soepcjalny odbędzie się 18 września w Operze Narodowej.

"Pina" nie jest biografią zmarłej przed dwoma laty choreografki, a raczej hołdem złożonym przez reżysera twórczości Piny Bausch i hymnem na cześć sztuki. Dziś nie sposób przecenić jej zasługi dla rozwoju teatru tańca współczesnego. W całym kraju rozpoczynają się liczne pokazy specjalne filmu; pierwszy z nich już w niedzielę w ramach III Dni Sztuki Tańca warszawskiego Teatru Wielkiego.

Dlatego w sobotnim "Poranku Dwójki" o godzinie 8.35 gościć będziemy w studiu Marcina Pieńkowskiego z działu promocji "Nowych Horyzontów Edukacji Filmowej". Program Drugi Polskiego Radia jest patronem medialnym "Piny".

Poza tym w "Poranku": "Słowo na dzień", a w nim refleksje Ojca Wacława Oszajcy,  "Kalendarium", "Pięć minut nad Biblią", przegląd prasy oraz wiadomości kulturalne.

Program poprowadzi Piotr Kędziorek.

Zobacz więcej na temat: Pina Bausch POLSKA

Czytaj także

"Pina" to hołd z miłości

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2011 12:25
Jaki jest teatr Piny Bausch i czy ma szansę przetrwać? Jak zrobić film o teatrze tańca i czy technika 3D jest do tego odpowiednią - o tym dyskutowali w "Klubie Trójki" goście Jerzego Sosnowskiego.
rozwiń zwiń