Festiwal Pardes - podróże w czasie i przestrzeni

Ostatnia aktualizacja: 12.08.2013 14:00
– "Pardes" to hebrajskie słowo, które oznacza ogród, raj, a także specjalny sposób studiowania Tory – mówiła w Dwójce Aleksandra Markiewicz o festiwalu "Pardes - spotkania z kulturą żydowską" w Kazimierzu Dolnym.
Audio
  • Rozmowa z Aleksandrą Markiewicz prezesem Fundacji "Spichlerz Kultury", która jest organizatorem festiwalu "Pardes spotkania z kulturą żydowską" (Poranek Dwójki)
Logo Festiwalu
Logo FestiwaluFoto: Marcin Wicha, grafik związany z Kazimierzem.

Pardes Festival zagości na kulturalnej mapie Kazimierza Dolnego w dniach 20-24 sierpnia. Organizator, Fundacja Spichlerz Kultury, skupił wokół siebie wybitnych znawców problematyki wielokulturowości, a w szczególności tradycji i kultury żydowskiej. Dzięki nim będzie to fascynująca podróż w czasie i przestrzeni, drogą naznaczoną opowieściami o dziejach, obyczajach i życiu społeczności żydowskiej.
– "Pardes" to pojęcie, które stwarza możliwość różnych interpretacji i wielość skojarzeń. Kazimierz Dolny tonie w zieleni, ale jest to również ogród pamięci i tradycji żydowskiej – mówiła w "Poranku Dwójki" Aleksandra Markiewicz, prezes Fundacji "Spichlerz Kultury", która jest organizatorem festiwalu "Pardes - spotkania z kulturą żydowską" w Kazimierzu Dolnym.

Na festiwalu zagra również Meadow Quartet - laureat tegorocznej edycji Festiwalu Folkowego Polskiego Radia "Nowa Tradycja".

Audycję prowadziła Anna Szewczuk.

Festiwalowi patronuje Program 2 Polskiego Radia.

Czytaj także

Koncert laureatów "Nowej Tradycji" 2013 - Meadow Quartet & Tomas Dobrovolskis

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2013 15:00
19 maja na Scenie Studia Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego wystąpili laureaci 16. Konkursu Muzyki Folkowej Polskiego Radia "Nowa Tradycja”. Zapraszamy do obejrzenia występu zespołu Meadow Quartet & Tomas Dobrovolskis, zdobywcy II nagrody Polskiego Radia.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Meadow Quartet & Tomas Dobrovolskis przeglądają się w szklanej kuli

Ostatnia aktualizacja: 09.08.2013 15:00
- Muzyka żydowska jest dla nas punktem wyjścia, ale ważne jest też, żeby nasza muzyka brzmiała współcześnie - opowiadał Marcin Malinowski, lider Meadow Quartet, o płycie "The Erstwhile Hereos", najnowszym wydawnictwie grupy.
rozwiń zwiń