Polskie Radio
Section05
muzyka tradycyjna

Jesień na polu

W dzisiejszej audycji Piotr Dorosz opowie o różnych pracach polowych. Rozmawialiśmy już o żniwach, ale to była tylko jedna z "polnych aktywności". Czy najważniejsza? Niezupełnie. Żniwa były bardzo ważne, bo to od plonów zależał dobrobyt mieszkańców wsi, ale tak naprawdę były one tylko wynikiem wszystkim innych działań na polu, które do żniw prowadziły.
Zobacz więcej na temat:  wieś folklor folk kultura ludowa tradycja muzyka ludowa muzyka tradycyjna Ukraina

Kultura arabska w pigułce

Kilka miesięcy temu wspominaliśmy o wielkim otwarciu nowej wystawy stałej w Muzeum Azji i Pacyfiku. "Podróż na wschód" to zwieńczenie niemal 50-letniej działalności Muzeum im. Andrzeja Wawrzyniaka w Warszawie. W najbliższy weekend mamy okazję wziąć udział w wyjątkowym wydarzeniu towarzyszącym wystawie.
Zobacz więcej na temat:  folk folklor kultura ludowa muzyka ludowa muzyka tradycyjna muzeum Azja Pacyfik Bliski Wschód Daleki Wschód Magdalena Tejchma

Niezwykła wieś Przystałowice

Tych „niezwykłych wsi” podczas podróży i badań Andrzeja Bieńkowskiego ujawniło się kilka. Ich niezwykłość polegała na wyjątkowym zagęszczeniu wyjątkowego talentu muzykantów. Do takich wsi można było wracać dziesiątki razy i zawsze wyjeżdżało się z godzinami nagrań nowych melodii i opowieści o dawnym muzykanckim życiu. Tym razem zawitaliśmy wraz z Andrzejem Bieńkowskim w Przystałowicach Małych.
Zobacz więcej na temat:  folk folklor kultura ludowa muzyka ludowa muzyka tradycyjna Andrzej Bieńkowski wieś

Centrum Mundi - XII - Дуальна природа модулярної музики. Розмова з Ігорем Ялівцем, засновником проекту Gamardah Fungus

EuclideanField - Forest. Трішки про "Божественну комедію" Данте. Паралельні реальності і суб'єктивність сприйняття. A.Kostyukov — p^mac. Розмова з Ігорем Ялівцем про природні мотиви в його творчості та творчості проекту Gamardah Fungus. Між індустріальністю Дніпра та природніми мотивами. Прогрес та модульні синтезатори. Gamardah Fungus - Tiny Portraits.
Zobacz więcej na temat:  українська культура muzyka tradycyjna muzyka elektroniczna muzyka współczesna