Meadow Quartet & Tomas Dobrovolskis przeglądają się w szklanej kuli

Ostatnia aktualizacja: 09.08.2013 15:00
- Muzyka żydowska jest dla nas punktem wyjścia, ale ważne jest też, żeby nasza muzyka brzmiała współcześnie - opowiadał Marcin Malinowski, lider Meadow Quartet, o płycie "The Erstwhile Hereos", najnowszym wydawnictwie grupy.
Audio
  • Z Marcinem Malinowskim rozmawiał Kuba Borysiak (Dwójka/Źródła)
Meadow Quartet
Meadow Quartet Foto: www.meadowquartet.com/Agnieszka Szwed

Muzyk przyznaje, że grupa pracowała nad nowymi utworami od bardzo dawna. Pierwsze pomysły powstawały już podczas nagrywania poprzedniej płyty. Jednocześnie Marcin Malinowski podkreśla, że duży wkład w kształt nowych utworów miał Thomas Dobrovolskis, perkusjonista, którego znakiem rozpoznawczym jest ciągłe poszukiwanie nowych brzmień. -Tomas to muzyk o wyobraźni dziecka. Sam skonstruował instrument, który wygląda jak szklana kula - wyjaśnia.

/

Mimo że kompozycje zostały przygotowane wcześnie to, jak twierdzi gość Dwójki, podczas nagrywania materiału nie było taryfy ulgowej.- Chcieliśmy, żeby na tej płycie słychać było naszą dbałość o szczegóły i szacunek do poszczególnych dźwięków. Mam wrażenie, że w dzisiejszych czasach często się o tym zapomina - przyznaje Marcin Malinowski.

Rozmawiał Kuba Borysiak .

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Koncert laureatów "Nowej Tradycji" 2013 - Meadow Quartet & Tomas Dobrovolskis

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2013 15:00
19 maja na Scenie Studia Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego wystąpili laureaci 16. Konkursu Muzyki Folkowej Polskiego Radia "Nowa Tradycja”. Zapraszamy do obejrzenia występu zespołu Meadow Quartet & Tomas Dobrovolskis, zdobywcy II nagrody Polskiego Radia.
rozwiń zwiń