X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Meadow Quartet & Tomas Dobrovolskis przeglądają się w szklanej kuli

Ostatnia aktualizacja: 09.08.2013 15:00
- Muzyka żydowska jest dla nas punktem wyjścia, ale ważne jest też, żeby nasza muzyka brzmiała współcześnie - opowiadał Marcin Malinowski, lider Meadow Quartet, o płycie "The Erstwhile Hereos", najnowszym wydawnictwie grupy.
Audio
  • Z Marcinem Malinowskim rozmawiał Kuba Borysiak (Dwójka/Źródła)
Meadow Quartet
Meadow Quartet Foto: www.meadowquartet.com/Agnieszka Szwed

Muzyk przyznaje, że grupa pracowała nad nowymi utworami od bardzo dawna. Pierwsze pomysły powstawały już podczas nagrywania poprzedniej płyty. Jednocześnie Marcin Malinowski podkreśla, że duży wkład w kształt nowych utworów miał Thomas Dobrovolskis, perkusjonista, którego znakiem rozpoznawczym jest ciągłe poszukiwanie nowych brzmień. -Tomas to muzyk o wyobraźni dziecka. Sam skonstruował instrument, który wygląda jak szklana kula - wyjaśnia.

/

Mimo że kompozycje zostały przygotowane wcześnie to, jak twierdzi gość Dwójki, podczas nagrywania materiału nie było taryfy ulgowej.- Chcieliśmy, żeby na tej płycie słychać było naszą dbałość o szczegóły i szacunek do poszczególnych dźwięków. Mam wrażenie, że w dzisiejszych czasach często się o tym zapomina - przyznaje Marcin Malinowski.

Rozmawiał Kuba Borysiak .

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Koncert laureatów "Nowej Tradycji" 2013 - Meadow Quartet & Tomas Dobrovolskis

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2013 15:00
19 maja na Scenie Studia Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego wystąpili laureaci 16. Konkursu Muzyki Folkowej Polskiego Radia "Nowa Tradycja”. Zapraszamy do obejrzenia występu zespołu Meadow Quartet & Tomas Dobrovolskis, zdobywcy II nagrody Polskiego Radia.
rozwiń zwiń