X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Ludność cywilna w Powstaniu Warszawskim

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2010 14:59
Postawy mieszkańców stolicy względem zbrojnego zrywu i ich tragiczny los będą tematem najbliższej audycji Klub Ludzi Ciekawych Wszystkiego.
Audio

Jest sto tysięcy dusz, a jedna ledie rura, żołnierze wychodzą, cywilom i rannym się nie uda - tak śpiewał zespół Lao Che na płycie "Powstanie Warszawskie" plastycznie obrazując dramatyczną ewakuację zajmowanego przez hitlerowców Śródmieścia.

Współcześni historycy szacują liczbę ofiar cywilnych powstania warszawskiego na 120-130 tysięcy. Tysiące cywilów zginęło po upadku powstania, gdy Niemcy łamiąc postanowienia układu o zawieszeniu broni rozpoczęli wywózki ludności Warszawy na przymusowe roboty do Niemiec i do obozów koncentracyjnych w Ravensbrück, Auschwitz i Mauthausen.

Postawy mieszkańców Warszawy względem zbrojnego zrywu i ich tragiczny los będą tematem najbliższego Klubu Ludzi Ciekawych Wszystkiego.

Zaprasza Hanna Maria Giza

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak