Polskie Radio
Section05
Niemcy

Premier Beata Szydło z wizytą w Paryżu

Premier Beata Szydło spotka się w czwartek z prezydentem Francji Emmanuelem Macronem. Z wypowiedzi polskiego ministra spraw zagranicznych wynika, że stronie polskiej zależy na „nowym otwarciu” we wzajemnych relacjach. O to może nie być łatwo, gdyż Macron jest głównym orędownikiem Europy dwóch prędkości, a na dodatek bardzo krytycznie wypowiada się na temat Polski. O tym, jakie są stosunki polityczne i gospodarcze z Francją, mówił w Polskim Radiu 24 Jarosław Kuisz z Kultury Liberalnej.
Zobacz więcej na temat:  Beata Szydło Emmanuel Macron Niemcy Francja Paryż

Europa przyjmie miliony imigrantów? "To fantasmagoria"

Władze Węgier zarzucają George’owi Sorosowi stworzenie planu, zgodnie z którym chce on nakłonić Brukselę do sprowadzania co roku co najmniej miliona imigrantów do UE oraz doprowadzić do zburzenia ogrodzeń granicznych i otworzenia granic. Sam finansista zarzucił rządowi Węgier "kłamstwa i wypaczenia". W Debacie Dnia komentarz Elizy Olczyk z Wprost i Adriana Stankowskiego z Gazety Polskiej Codziennie.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 imigranci w Europie Unia Europejska george soros Węgry Niemcy Angela Merkel

Andrzej Duda w Grecji. Rozmowy o niemieckich reparacjach

Jednym z tematów rozmów prezydenta Andrzeja Dudy z władzami Grecji była kwestia reparacji i odszkodowań wojennych od Niemiec – poinformował szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski. Ustalono, że w niedługim czasie możliwa jest współpraca parlamentarna w tym zakresie. W magazynie Północ-Południe relacja Wojciecha Cegielskiego, dziennikarza Polskiego Radia.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 reparacje wojenne Niemcy Andrzej Duda Grecja