Polskie Radio
Section05
Niemcy

Dr Rafał Brzeski: Polskę od dawna wpędza się w poczucie winy

- Cała ta misterna konstrukcja z narzucaniem nam odpowiedzialności za Holokaust, oskarżaniem nas o współpracę z Niemcami i likwidację Żydów - to wszystko po prostu wali się w gruzy i stąd jest tak ostre natarcie na Polskę. Cały rozpisany na lata scenariusz został popsuty – przekonuje w rozmowie z portalem PolskieRadio.pl dr Rafał Brzeski, specjalista w dziedzinie wojny informacyjnej.
Zobacz więcej na temat:  Holokaust Żydzi Niemcy Izrael NASZ WYWIAD

"Sprawcy Holokaustu to państwo niemieckie i jego struktury"

- Trudno rozmawiać o Holokauście bez znajomości „Zagłady Żydów Europejskich” Hilberga, ponieważ nie będzie się miało pełnego obrazu Holokaustu. Raul Hilber napisał książkę o sprawcach, czyli o państwie niemieckim, o III Rzeszy. To Biblia studiów nad Zagładą – mówił w audycji W Gruncie Rzeczy Jerzy Giebułtowski, tłumacz „Zagłady Żydów Europejskich”.
Zobacz więcej na temat:  Holokaust II wojna światowa Niemcy Izrael Żydzi

"AfD jest partią rasistowską, która dba o robotników"

- Mamy do czynienia z partią, która oprócz tego, że jest rasistowska i ksenofobiczna, dba o robotników. Dba o tych, którym się źle powodzi, dba o tych wszystkich, którzy mają pretensje do państwa. To jest główna przyczyna sukcesu AfD - powiedział w audycji "Więcej świata" Piotr Jędroszczyk z działu zagranicznego "Rzeczpospolitej".
Zobacz więcej na temat:  Unia Europejska UE ŚWIAT Michał Żakowski Niemcy AfD imigranci w Europie SPD koalicja

„The Washington Times” ze swastyką na tle polskiej flagi

„The Washington Times” opublikował tekst rabina Menachema Levine'a „Dlaczego nowe polskie prawo o Holokauście to kpina?”, który przypisuje Polakom udział w zagładzie Żydów. Okładka dziennika przedstawia swastykę na tle polskiej flagi i polskiego godła. W Polskim Radiu 24 komentarz amerykanisty prof. Zbigniewa Lewickiego.
Zobacz więcej na temat:  USA Holokaust II wojna światowa Zbigniew Lewicki Izrael Żydzi Niemcy

Nowy budżet Unii Europejskiej. Pieniędzy będzie mniej?

 - Myślę, że w tej chwili jest niemal pewne, że pieniędzy z Unii Europejskiej będzie mniej. Po wyjściu Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej trzeba by było bowiem znacząco zwiększyć nakłady państw członkowskich by utrzymać budżet na poprzednim poziomie, a w państwach członkowskich nie widać do tego gotowości – powiedział w audycji Gorący Temat dr Michał Kuź z Uczelni Łazarskiego.
Zobacz więcej na temat:  pieniądze Unia Europejska Wielka Brytania budżet unijny dotacje unijne Brexit Niemcy

Niemcy chcą powiązania budżetu UE z przyjmowaniem uchodźców

W piątek podczas szczytu Unii Europejskiej w Brukseli przywódcy będą rozmawiać na temat kolejnego unijnego budżetu, po 2020 roku. Tymczasem, Angela Merkel przedstawiła w Bundestagu cele Niemiec na to spotkanie, Powiedziała, że fundusze spójności powinny zostać uzależnione od zaangażowania poszczególnych państw w przyjmowanie uchodźców. W Debacie Dnia komentarz publicystów: Tomasza Walczaka, Krzysztofa Wołodźki i Piotra Skwiecińskiego.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Niemcy budżet unijny Angela Merkel dotacje unijne Piotr Skwieciński

„Gazociąg Baltic Pipe na najlepszej drodze do realizacji"

Minister energii Krzysztof Tchórzewski zapowiedział, że do 2023 roku powinien zostać ukończony gazociąg Baltic Pipe. Oznaczać to będzie wówczas, że gaz docierający do Polski będzie w całości pochodził nie z kierunku wschodniego. Minister mówił w TVP Info, że postęp prac przygotowawczych do budowy Baltic Pipe jest ogromny. „Staramy się nie stracić ani dnia” - dodał. O Baltic Pipe mówił w audycji Spojrzenie Na Wschód Wojciech Jakóbik z portalu BiznesAlert.pl.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 gaz ziemny Baltic Pipe Rosja Niemcy Nord Stream 2 energetyka

"Są w Niemczech politycy niechętni Nord Stream 2"

Niemieccy politycy z różnych frakcji protestują przeciwko realizacji inwestycji, jaką jest Nord Stream II. Siedmioro posłów do Bundestagu i Europarlamentu – z CDU, CSU, SDP i Zielonych – wystąpiło z apelem do rządu w Berlinie z apelem o rozważenie kwestii odstąpienia od projektu. W Polskim Radiu 24 komentarz Piotra Maciążka z portalu „Energetyka24.pl”.
Zobacz więcej na temat:  Nord Stream 2 Niemcy Europarlament Rosja bezpieczeństwo energetyczne Gazprom