X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Niemcy

"Nasze stanowisko coraz lepiej odbierane w Niemczech i UE"

Szef polskiego rządu wziął udział w konferencji Petersberskiego Dialogu Klimatycznego. W wydarzeniu tym uczestniczyła też kanclerz Niemiec Angela Merkel. Politycy rozmawiali przez kilkadziesiąt minut między innymi o relacjach polsko niemieckich czy kryzysie migracyjnym. - To pokazuje też, że relacje są intensywne, że nie jesteśmy izolowani, bo te rozmowy, ten dialog jest - mówiła w Jedynce posłanka PiS Małgorzata Gosiewska.
Zobacz więcej na temat:  Małgorzata Gosiewska Angela Merkel Niemcy Unia Europejska Nord Stream 2 POLSKA Piotr Gociek Mateusz Morawiecki

"Trump przyjął za punkt honoru obalenie rządu Merkel"

Premier Mateusz Morawiecki spotkał się w Berlinie z kanclerz Angelą Merkel. Wśród tematów, jakie omówiono były między innymi kwestie dotyczące kryzysu migracyjnego. O wewnątrzniemieckiej i ogólnoeuropejskiej dyskusji na temat polityki migracyjnej mówiła w programie Świat w powiększeniu Anna Kwiatkowska-Drożdż z Ośrodka Studiów Wschodnich.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 ŚWIAT migracja Niemcy premier Mateusz Morawiecki

Zmiana kursu UE w polityce imigracyjnej?

Szef niemieckiej CSU Horst Seehofer poinformował, że jego partia daje Angeli Merkel czas do końca czerwca, by znalazła rozwiązanie problemu migracji na poziomie Unii Europejskiej. Narastający spór pomiędzy Merkel a Seehoferem, może rozsadzić koalijcję CDU/CSU. Czy Europa jest gotowa na zmianę podejścia do problemu imigracji? Gościem Polskiego Radia 24 był prof. Piotr Madajczyk z Instytutu Spraw Politycznych PAN.
Zobacz więcej na temat:  Angela Merkel Unia Europejska Niemcy Włochy ŚWIAT Polskie Radio 24

Mundial w Jedynce - dzień piąty

Sprawozdawcy Polskiego Radia obecni są na wszystkich arenach mistrzostw. Dziś na antenie Jedynki wypowiedzieli się dziennikarze Polskiego Radia: Krzysztof Kuzak, Filip Jastrzębski, Beata Płomecka, Robert Skrzyński, Tomasz Kowalczyk i Henryk Urbaś; byli reprezentanci Polski: Jan Tomaszewski o meczu Niemcy-Meksyk, Tomasz Rząsa o występie Neymara. Były trener polskiej reprezentacji Jerzy Engel o meczu Szwajcaria-Brazylia. Asystent selekcjonera Bogdan Zając przekazał najświeższe informacje o stanie zdrowia Kamila Glika. Szef banku informacji polskiej kadry Hubert Małowiejski o przygotowaniach do meczu z Senegalem.
Zobacz więcej na temat:  Rosja 2018 Jan Tomaszewski Niemcy Meksyk Brazylia Szwajcaria

78. rocznica pierwszego transportu do Auschwitz

14 czerwca 1940 do obozu w Auschwitz dotarł pierwszy masowy transport więźniów. Znalazło się w nim 728 mężczyzn, z czego zdecydowaną większość stanowili polscy więźniowie polityczni. Wojnę przeżyło ok. 200 z nich. O potrzebie jasnego określenia niemieckiej odpowiedzialności za największe zbrodnie II wojny światowej mówiła w audycji z cyklu "Historyczne wydarzenie tygodnia"  Mira Wszelaka - prezes Fundacji Reduta Dobrego Imienia.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Auschwitz rocznica II wojna światowa Niemcy hitlerowskie obozy koncentracyjne Żydzi