Znakomity duet i jego "The Chopin Album". Wygraj płytę!

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2015 11:00
Od 16 do 20 lutego w naszym konkursie "Płyta tygodnia": długo oczekiwany "The Chopin Album" duetu Sol Gabetta (wiolonczela) - Bertrand Chamayou (fortepian).
Fragm. okładki płyty The Chopin Album duetu Sol Gabetta (wiolonczela) - Bertrand Chamayou (fortepian)
Fragm. okładki płyty "The Chopin Album" duetu Sol Gabetta (wiolonczela) - Bertrand Chamayou (fortepian)Foto: mat. promocyjne Sony Music

W "Poranku Dwójki" - codziennie od poniedziałku do piątku ok. godz. 7.40 - stawiamy Państwu pytanie związane z prezentowaną płytą.
Zwycięzcą konkursu danego dnia jest osoba, której odpowiedź została najwyżej oceniona przez autorów audycji. Dokonując oceny, autorzy audycji wezmą pod uwagę oryginalność oraz kreatywność odpowiedzi.

Ale to nie wszystko, bo codziennie pojawi się także proste pytanie dotyczące konkretnych wykonawców, wydarzeń związanych z nagraniem itp. I Ci z Państwa, którzy udzielą prawidłowych odpowiedzi na to drugie, bardzo konkretne pytanie, mogą liczyć na nagrody pocieszenia - będą to często markowe, wartościowe płyty, choć niekoniecznie związane z tematem pytania. Każdy Poranek wyłoni więc co najmniej dwoje zwycięzców!

***

W tym tygodniu do wygrania "The Chopin Album", którego centrum stanowi napisana w 1846 roku Sonata g-moll op. 65 na wiolonczelę i fortepian. Trzy z czterech części utworu Chopin i August Franchomme wykonali podczas koncertu w Salle Pleyel w Paryżu 16 lutego 1848 roku.
Płytę "The Chopin Album" uzupełniają: Grand Duo Concertant E-dur z 1832 roku, oparte na temacie z opery Robert Diabeł Meyerbeera (utwór skomponowany wspólnie przez Chopina i Franchomme’a) i Polonaise brillante z 1829 roku, dedykowany austriackiemu wiolonczeliście Josephowi Merkowi. Dwa pozostałe utwory to chopinowska Etiuda cis-moll op. 25 nr 7 (Alexander Głazunow) oraz Nokturn op.15 nr 1 Augusta Franchomme’a.
A oto zadanie konkursowe dla naszych słuchaczy:
Duet to jedna z najpiękniejszych form muzykowania! Stwarza wyjątkową okazję, by podkreślić indywidualność każdego z artystów i jednocześnie pokazać walor gry zespołowej. Jakie duety zdaniem Państwa zasługują w ostatnich latach na miano najwybitniejszych? Dlaczego?
Prosimy nie zapominać o artystach polskich!
Odpowiedzi prosimy kierować jak zwykle na adres: poranekdwojki@polskieradio.pl

E-maile słuchaczy biorą udział w konkursie od poniedziałku do piątku!

Tomasz Szachowski

 

Zobacz więcej na temat: konkurs płyta