Masecki i Rogiewicz grają Ragtime

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2018 15:30
Płytą Tygodnia w "Poranku Dwójki" (18-22.06) będzie wspólne dzieło duetu Marcin Masecki - Jerzy Rogiewicz. Ten program jest prezentowany od kilkunastu miesięcy w kraju i za granicą (m.in w USA), spotykając się najczęściej z gorącym przyjęciem.
Okładka płyty Marcin Masecki  Jerzy Rogiewicz Ragtime
Okładka płyty Marcin Masecki – Jerzy Rogiewicz "Ragtime"Foto: mat. promocyjne

Ragtime w życiorysie Marcina Maseckiego pojawił się bardzo wcześnie, gdy w wieku ośmiu lat znalazł się w Disneylandzie i usłyszał tam słynny "The Entertainer" Scotta Joplina. Jeśli wierzyć biografii pianisty, to był moment, który zdecydował o jego późniejszej profesji. Ragtime' y w wykonaniu duetu to nie tylko oryginały amerykańskie, wykonywane ponadto z przerysowanej, niekiedy prześmiewczej perspektywy. Bo obaj, zarówno Marcin Masecki jak i Jerzy Rogiewicz nie kryją miłości do tego gatunku. Trochę nostalgii, trochę muzycznych zagadek i sporo zabawy, to w największym skrócie opis płyty, wydanej przez węgierskie wydawnictwo BMC.

Płyta do wygrania w Poranku Dwójki od poniedziałku do piątku o 7.30!

Płytę prezentujemy od poniedziałku do piątku (18-22.06) około godz. 7.30 w audycji "Poranek Dwójki". Aby ją zdobyć, należy podczas audycji wysłać SMS na numer: 71211 z wpisanym w treści hasłem "Płyta tygodnia", swoim imieniem i nazwiskiem oraz dokładnym adresem. Koszt jednego SMS-a to 1,23 zł z VAT.

***

mko

Zobacz więcej na temat: Jazz