Chór Polskiego Radia, Sinfonia Varsovia i dwa balety

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2018 16:57
Od poniedziałku (13.08) "Płytą Tygodnia" w "Poranku Dwójki" będą dwa albumy wydane przez Warner Classics z nowo odnalezionymi baletami Feliksa Nowowiejskiego.
Okładki płyt
Okładki płytFoto: mat. promocyjne

To "Malowanki Ludowe" (opera-balet, wystawiona po raz pierwszy 1 grudnia1928 roku w Poznaniu a w rok później w Katowicach jako Wesele na Kujawach), oraz "Król wichrów" - balet fantastyczny w 9 obrazach, którego akcja (libretto napisane przez synów kompozytora), rozgrywa się w Tatrach. Dzieło miało swą premierę również w Poznaniu 27 lutego 1929 roku. Uważano, że rękopisy tych utworów zaginęły, ale szczęśliwie udało się je odnaleźć w 2014 roku i po rekonstrukcji przywrócić do życia koncertowego.

Kompozycje Nowowiejskiego zostały błyskotliwie wykonane przez Chór Polskiego Radia i orkiestrę Sinfonia Varsovia - całość pod batutą Sebastiana Perłowskiego.

Płyta do wygrania w "Poranku Dwójki" o 7.30.

Aby ją zdobyć, należy podczas audycji wysłać SMS na numer: 71211 z wpisanym w treści hasłem "Płyta tygodnia", swoim imieniem i nazwiskiem oraz dokładnym adresem. Koszt jednego SMS-a to 1,23 zł z VAT.