Nowy album Madeleine Peroux

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2018 12:18
Od najbliższego poniedziałku (8.10) "Płytą Tygodnia" w "Poranku Dwójki" jest najnowsze wydawnictwo amerykańskiej wokalistki zatytułowane "Anthem". 
Okładka płyty Madeleine Peyroux
Okładka płyty Madeleine PeyrouxFoto: materiały prasowe

Zaczęła śpiewać w wieku 15 lat w Paryżu, na ulicach Dzielnicy Łacińskiej, wzorując się na sztuce wielkich wokalistek jazzowych, Elli Fitzgerald i może szczególnie Billie Holiday, której styl a nawet brzmienie głosu przywołuje w swoich interpretacjach Madeleine Peroux.

Pierwszą płytę, "Dreamland" nagrała w 1996 roku a kolejna, "Careless Love" z 2004 stała się światowym bestsellerem. Ta najnowsza, "Anthem", to dziesiąty krążek, na którym dominują utwory Davida Baerwalda, jednego z najwyżej obecnie cenionych w USA autorów, który również sam prowadzi karierę wykonawczą. Tytuł płyty został wzięty z piosenki Leonarda Cohena, którą także śpiewa tu Madeleine Peroux.

Płyta do wygrania w "Poranku Dwójki" codziennie o 7.30!

Aby zdobyć albumy, należy podczas audycji wysłać SMS na numer: 71211 z wpisanym w treści hasłem "Płyta tygodnia", swoim imieniem i nazwiskiem oraz dokładnym adresem. Koszt jednego SMS-a to 1,23 zł z VAT.

Zobacz więcej na temat: płyta