"Melodie na psałterz polski" Mikołaja Gomółki

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2018 14:40
Od poniedziałku (29.10) naszą "Płytą Tygodnia" w "Poranku Dwójki" jest najnowsze, podwójne wydawnictwo Agencji Muzycznej Polskiego Radia. 
Okładka płyty Melodie na Psałterz Polski
Okładka płyty "Melodie na Psałterz Polski"Foto: materiały prasowe

To niezwykłe wydarzenie fonograficzne, w nagraniu Chóru Polskiego Radia pod kierownictwem artystycznym Agnieszki Budzińskiej-Bennett, z udziałem wybitnych instrumentalistów, specjalizujących się w muzyce epoki, jak choćby lutnista Marc Lewon, wykładowca w Schola Cantorum Basiliensis.

"Melodie na psałterz polski” zawierają ponad 150 krótkich utworów utrzymanych w układzie czterogłosowym. Psalmy - przełożone na język polski przez Jana Kochanowskiego z muzyką Mikołaja Gomółki - stanowią najbardziej znane, wydrukowane za życia autora i jedyne zachowane do dziś dzieło kompozytora, bardzo istotne dla kultury polskiej.

Album - pięknie wydany, z obszernym komentarzem i kompletem tekstów wszystkich śpiewanych psalmów w przekładzie Jana Kochanowskiego, wraz z ich wersjami angielskimi - powinien stać się prawdziwym rarytasem dla miłośników muzyki dawnej. Tym bardziej, że ukażą się następne płyty, bo Chór Polskiego Radia planuje nagranie całości dzieła Gomółki do roku 2020.

Płyta do wygrania w "Poranku Dwójki" codziennie o 7.30!

Aby zdobyć albumy, należy podczas audycji wysłać SMS na numer: 71211 z wpisanym w treści hasłem "Płyta tygodnia", swoim imieniem i nazwiskiem oraz dokładnym adresem. Koszt jednego SMS-a to 1,23 zł z VAT.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak