Muzyka klasyczna w obliczu wojny

Ostatnia aktualizacja: 30.08.2019 14:31
Płytą Tygodnia od 2 września będzie seria trzech albumów pod wspólnym tytułem "39'45", z utworami kompozytorów polskich, pisanych w okresie wojny, a także tuż przed nią lub później.
Nagrody w konkursie Płyta tygodnia
Nagrody w konkursie "Płyta tygodnia"Foto: Mat. promocyjne

Wiele z utworów, które znalazły się na płytach, nawiązuje bezpośrednio do tragicznych wydarzeń roku 1939 i okupacji hitlerowskiej. Na tych krążkach, wydawanych w latach 2016, 2017 i 2018, znajdują się utwory m.in Witolda Lutosławskiego, Andrzeja Panufnika, Grażyny Bacewicz, Stefana Kisielewskiego, Ludomira Różyckiego, Mieczysława Weinberga i Andrzeja Czajkowskiego. Wykonawcy to orkiestra Sinfonia Varsovia pod dyrekcją Jerzego Maksymiuka, Renato Rivolty i Jacka Kaspszyka, w partiach solowych - w koncertach Weinberga i Czajkowskiego - występują Marcel Markowski - wiolonczela i Maciej Grzybowski - fortepian.

Ten wyjątkowy komplet trzech płyt, wydanych przez firmę Warner Classics, do wygrania codziennie w "Poranku Dwójki" od poniedziałku do piątku (2.09-6.09) o godz. 8.00.

Aby zdobyć ten album, należy podczas audycji wysłać SMS na numer: 71211 z wpisanym w treści hasłem "Płyta tygodnia", swoim imieniem i nazwiskiem oraz dokładnym adresem. Koszt jednego SMS-a to 1,23 zł z VAT.