"Gismondo - Re di Polonia". Opera w znakomitym wykonaniu

Ostatnia aktualizacja: 07.08.2020 17:30
Od najbliższego poniedziałku (10.08) "Płytą Tygodnia" będzie będzie trzypłytowy album z zapisem opery "Gismondo - Re di Polonia" (Zygmunt, król Polski), którą skomponował w 1727 roku Leonardo Vinci. 
Okładka płyty
Okładka płytyFoto: mat. promocyjne

Dzieło opowiada o wydarzeniach dziejących się za czasów panowania Zygmunta II Augusta, w tym o okolicznościach zawarcia Unii Lubelskiej. Osnową akcji jest także wątek miłosny, związany z głównymi postaciami opery.

To wykonanie może zadowolić najwybredniejszych melomanów! W partii Gismondo - Max Emanuel Cencic, Otone - Yuri Mynenko, Cunegonda - Sophie Junker, Primislao - Aleksandra Kubas-Kruk, Ermano - Nicholas Tamagna.

To nazwiska części wykonawców, których wspomaga (oh!) Orkiestra Historyczna prowadzona przez Martynę Pastuszkę. Przy klawesynie Marcin Świątkiewicz.

Trzypłytowy album firmy Parnassus Arts, z bogatym komentarzem, pięknie wydany w wersji De Luxe, do wygrania codziennie  "Poranku Dwójki" (10-14.08) kilka minut po godzinie 8.00!

Aby zdobyć ten album, należy podczas audycji wysłać SMS na numer: 71211 z wpisanym w treści hasłem "Płyta tygodnia", swoim imieniem i nazwiskiem oraz dokładnym adresem. Koszt jednego SMS-a to 1,23 zł z VAT.


Zobacz więcej na temat: płyta
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak