Marcin Świątkiewicz i "Wariacje Goldbergowskie" Bacha

Ostatnia aktualizacja: 01.11.2020 07:30
Od poniedziałku (2.11) Płytą Tygodnia w "Poranku Dwójki" będzie nagranie Wariacji Goldbergowskich Jana Sebastiana Bacha w interpretacji Marcina Świątkiewicza.
Okładka płyty
Okładka płytyFoto: Mat. promocyjne/Rubicon

To obecnie jeden z najwybitniejszych klawesynistów europejskich. W dorobku ma współpracę z takimi zespołami, jak Brecon Baroque, Arte Dei Suonatori czy (oh!) Orkiestra Historyczna. Brał udział w nagraniach płyt dla wielu wytwórni, m.in. BIS, Channel Classics, Accent, Alpha, Decca, Linn Records i DUX. Album z Koncertami barokowymi Johanna Gotfrieda Müthela otrzymał prestiżową nagrodę Diapason d'Or, a Sonaty Różańcowe Bibera, w których nagraniu wzięła udział Rachel Podger, zostały wyróżnione Gramophone Award.

Ta najnowsza płyta z Wariacjami Goldbergowskimi jest z pewnością kamieniem milowym w dorobku znakomitego artysty. Album firmy Rubicon, z fachowym i wnikliwym komentarzem Marcina Świątkiewicza, do wygrania codziennie w "Poranku Dwójki" (2-6.11) kilka minut po 8.00 

Aby zdobyć ten album, należy podczas audycji wysłać SMS na numer: 71211 z wpisanym w treści hasłem "Płyta tygodnia", swoim imieniem i nazwiskiem oraz dokładnym adresem. Koszt jednego SMS-a to 1,23 zł z VAT.

Zobacz więcej na temat: płyta
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak