Fortepianowe koncerty Johanna Baptista Cramera

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2020 15:00
Od poniedziałku (23.11) Płytą Tygodnia w "Poranku Dwójki" jest nowy album firmy Hyperion z koncertami fortepianowymi, które skomponował Johann Baptist Cramer.
Okładka płyty
Okładka płytyFoto: Mat. promocyjne

Żyjący w latach 1771-1858 niemiecki kompozytor, pianista i wydawca, większą część życia spędził w Anglii, gdzie był ważną postacią środowiska muzycznego, m.in. był współzałożycielem Royal Philharmonic Society i członkiem Royal Academy of Music.

Był również cenionym w Europie pianistą, a przebywając przy okazji koncertów w Wiedniu miał okazję poznać Haydna i Beethovena - mistrzów, którzy nie kryli swego uznania dla wirtuoza. Cramer skomponował 9 koncertów fortepianowych, a także kwintety fortepianowe, kwartety i ponad 70 sonat!

Jego błyskotliwe, stylowe koncerty powracają na estrady filharmoniczne m.in. dzięki popularyzacji tych utworów wydawanych na płytach. Ta najnowsza, która ukazała się w cenionej serii "Classical Piano Concerto" firmy Hyperion, zawiera trzy dzieła w tonacjach Es-dur (koncerty 1 i 6) oraz D-dur (nr 3). Utwory wykonuje znakomity brytyjski pianista, znawca epoki, Howard Shelley, wraz z orkiestrą London Mozart Players.

Płyta do wygrania codziennie w "Poranku Dwójki" (23-27.11) kilka minut po 8.00!

Aby zdobyć ten album, należy podczas audycji wysłać SMS na numer: 71211 z wpisanym w treści hasłem "Płyta tygodnia", swoim imieniem i nazwiskiem oraz dokładnym adresem. Koszt jednego SMS-a to 1,23 zł z VAT.

Zobacz więcej na temat: płyta
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak