PREMIERA ! Wojciech Tomczyk "Fragment większej całości"

Ostatnia aktualizacja: 03.11.2010 12:04
W sobotnim "Wieczorze ze słuchowiskiem": opowieść o współczesnej Polsce widziana z perspektywy pewnej prowincjonalnej uczelni.
Audio
  • Wojciech Tomczyk o swoim nowym słuchowisku "Fragment większej całości"

W sobotę na naszej antenie: premierowe słuchowisko w reżyserii Janusza Zaorskiego, ze znakomitą obsadą!

"Fragment większej całości" to tekst napisany na zadany temat: "Co nam, jako społeczeństwu, przyniosło 20 lat wolności – jakie zmiany?" Jest to nowy scenariusz Wojciecha Tomczyka – dramaturga, scenarzysty, autora obsypanej wieloma nagrodami sztuki "Norymberga" (sztuka ta w wersji radiowej prezentowana była również na naszej antenie).

Akcja słuchowiska toczy się w jednej z prowincjonalnych wyższych uczelni – Akademii Humanistycznej. Znaleźli tam azyl różni profesorowie – dobrzy czy źli? – trudno jednoznacznie odpowiedzieć: na tyle długo żyją w polskiej rzeczywistości, że mają i jasne, i ciemne plamy na życiorysie. Uczelnia żyje swoim spokojnym rytmem i dopiero wiadomość o tym, że z Ministerstwa ma przyjechać Komisja Akredytacyjna, stawia wszystkich na baczność. W obawie, czy Komisja nie odbierze im statutu wyższej uczelni, rektor i jego pracownicy rozpoczynają rachunek sumienia i szykują linię obrony, szukając sprzymierzeńców. To okazuje się jednak dość trudne…

Zapraszamy również do wysłuchania rozmowy z Wojciechem Tomczykiem na temat jego nowego słuchowiska oraz do obejrzenia galerii zdjęć z nagrania "Fragmentu większej całości".

 

Wojciech Tomczyk "Fragment większej całości"

Reżyseria: Janusz Zaorski

Realizacja: Andrzej Brzoska

Opracowanie muzyczne: Marian Szałkowski

Występują: Marian Opania, Anna Seniuk, Marcin Troński, Witold Wieliński i Paweł Krucz.

6 listopada (sobota), godz. 18:00