X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Kapela ze Wsi Warszawa i Mercedes Peón

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2015 16:26
Spotkanie jednej z najsłynniejszych grup polskiego folku i wybitnej artystki z hiszpańskiej Galicji owocuje fascynującymi efektami artystycznymi. Artyści wystąpią 11 lipca o godz. 21.00 na Scenie Plac Wolnica.
Audio
  • 36. Euroradio Folk Festival: Kapela ze Wsi Warszawa i Mercedes Peón (Dwójka)
Kapela ze Wsi Warszawa
Kapela ze Wsi WarszawaFoto: mat. promocyjne

Na wielki finał festiwalu artyści zaprezentują program będący efektem trwającej blisko trzy lata muzycznej znajomości - wspólne kompozycje z zapowiadanego na jesień nowego albumu Kapeli ze Wsi Warszawa i Mercedes Peón "Święto Słońca".

Powołana do życia w 1997 roku Kapela ze Wsi Warszawa to dziś jeden z najważniejszych zespołów na europejskiej scenie muzyki etnicznej. To jeden z najwybitniejszych przedstawicieli i symboli polskiego folku. Instrumentarium grupy jest tradycyjne (skrzypce, cymbały, baraban, bęben obręczowy), ale brzmienie zupełnie nowoczesne. Każde wydawnictwo zespołu to nowe artystyczne eksperymenty i fuzje orbitujące wokół korzennej muzyki szeroko pojmowanego obszaru Mazowsza.

Ich fonograficznym debiutem była spontaniczna i pełna radości muzykowania płyta "Hopsasa" z 1998 roku. Międzynarodowe sukcesy przyszły wraz z wydaniem drugiego albumu "Wiosna Ludu" z 2002 roku. Od tego czasu zespół grywa na najważniejszych festiwalach, a jego nowe dokonania oczekiwane są przez sympatyków w wielu krajach świata. Ostatnim z nich jest jak dotąd płyta "Nord" z 2012 roku, nagrana we współpracy m.in. z członkami słynnej szwedzkiej grupy Hedningarna.

Mercedes Peón to jedna z najważniejszych postaci hiszpańskiej sceny world music. Jej niezwykle energetyczne występy to pokaz prawdziwej wirtuozerii – dzięki wykorzystaniu loopów, sampli, własnego głosu i wielu instrumentów artystka buduje na scenie fascynujące ściany dźwięku. W dyskografii ma kilka świetnie przyjmowanych autorskich płyt. Wspólnie z Kapelą ze Wsi Warszawa kreuje nowy muzyczny świat.

Skład:

Mercedes Peón – śpiew, elektronika
Magdalena Sobczak Kotnarowska – śpiew, cymbały
Sylwia Świątkowska – śpiew, skrzypce, fidel płocka
Ewa Wałecka – skrzypce, śpiew
Piotr Gliński – baraban, perkusjonalia
Paweł Mazurczak – kontrabas
Maciej Szajkowski – bębny obręczowe, perkusjonalia
Miłosz Gawryłkiewicz – trąbka

Na 36. Euroradio Folk Festivalu artyści reprezentują Polskie Radio.

Zobacz więcej na temat: Dwójka MUZYKA
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak