X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Kryzys ominął twórczość ludową

Ostatnia aktualizacja: 27.06.2014 16:40
Malarstwo, tkactwo, filmy, warsztaty dla dzieci i dobra muzyka. - Każdy może znaleźć coś dla siebie - dziennikarka Radiowej Dwójki Anna Szewczuk zapraszała w audycji "Źródła" na Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym.
Audio
  • Anna Szewczuk opowiada o Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym (Dwójka/Źródła)
48. Ogólnopolski Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu, fragm. plakatu
48. Ogólnopolski Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu, fragm. plakatuFoto: mat. prasowe

Seminarium folklorystyczne, filmy dokumentalne ze zbiorów Instytutu Sztuki PAN i dokumenty, np. z 1958 roku o Jadwidze i Marianie Sobieskich "Melodie, które nie giną”, będące podróżą po różnych regionach Polski - w czwartek rozpoczął się 48. Ogólnopolski Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu nad Wisłą, na którym obecna była Anna Szewczuk.
W audycji "Źródła" opowiadała ona, że, począwszy od piątku, wszyscy ci, którzy przyjadą tego dnia do Kazimierza nad Wisłą, będą mieli możliwość "obcowania z twórcami, przyglądania się temu, jak wyszywają i tkają”. Zwracała uwagę, że do wyboru jest bardzo szeroka oferta artystyczna. – Każdy może znaleźć coś dla siebie. Nie mogłam wprawdzie znaleźć prac pana Kogucika, ale może dziś mi się uda, gdyż jest wernisaż jego dzieł w kamienicy Celejowskiej. To wybitny malarz, który w zeszłym roku dostał nagrodę im. Oskara Kolberga. Poza pejzażami i malarstwem sakralnymb maluje  humory, czyli żartobliwe obrazki, np. "Dobra żona tym się chlubi, że gotuje, co mąż lubi” – podkreślała.

>>>Zobacz serwis poświęcony Oskarowi Kolbergowi<<<
Anna Szewczuk zapraszała słuchaczy Dwójki do odwiedzenia klubu Tyndyryndy. Od rana odbywają się tam warsztaty dla dzieci, o godzinie 20. potańcówki, a także konkursy na przyśpiewkę.
W tym roku odbędzie się Koncert Mistrzów, podczas którego swoje umiejętności pokażą gwiazdy muzyki tradycyjnej. Po nim zaś grać będą festiwalowe zespoły. Przyjechać ma też Transkapela - zespół folkowy, co ma zakopać rów pomiędzy muzyką folkową i tradycyjną.
– Kiedyś ten festiwal był tłumnie odwiedzany przez muzyków folkowych, później młodzi ludzie odwrócili się od tego nurtu, zaczęli szukać źródeł i grają blisko tradycji, odwiedzają starych mistrzów  – tłumaczyła. Od pewnego jednak czasu, to się zmienia i do Kazimierza w te dni przyjeżdżają też muzycy folkowi.
Rozmawiał Piotr Kędziorek.
pp/mc

Zobacz więcej na temat: Kazimierz Dolny MUZYKA
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak