X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Ciemnienie": Mehehe wydają debiutancki album

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2019 09:55
Laureatki trzeciej nagrody w konkursie Nowa Tradycja 2018 wydają płytę. Co na niej będzie? 
Audio
  • Zespół Mehehe wydaje swoją debiutancką płytę (Dwójka/Źródła)
Mehehe wydają płytę Ciemnienie
Mehehe wydają płytę "Ciemnienie"Foto: Bartosz Muracki

Mehehe, czyli Basia Songin i Helena Matuszewska, to duet uznanych folkowych artystek. Podczas ostatniej Nowej Tradycji zaprezentowały oryginalną wizję muzyki inspirowanej m.in. dawnymi rytuałami i wierzeniami magicznymi. Jury wyróżniło je za "przemyślaną kreację sceniczną, intymność i baśniowość". Repertuar ten zawierać będzie debiutancka płyta Mehehe, "Ciemnienie".

- Trwa zbiórka crowdfundingowa, która pozwoli nam wytłoczyć nasz najnowszy materiał, ponieważ jest już w całości nagrany. Zbiórka trwa do 17 marca. Bardzo prosimy o wsparcie – powiedziała Helena Matuszewska.

- Zanim powstał zespół Mehehe spotykałyśmy się ze sobą towarzysko i artystycznie. Było tego tyle, że postanowiłyśmy coś przedsięwziąć razem – opowiadała Basia Songin. - Połączyła nas ludowa magia. Zainteresowała nas ta strona kultury wiejskiej, która jest związana z tajemnicą, z wierzeniami, rytuałami i różnymi praktykami magicznymi. Magia ta ma swoje objawy muzyczne: różnego rodzaju zamawiania, pokrzykiwania, wyliczanki i rymowanki. Są to praktyki, które stwarzają silną atmosferę i ją właśnie chciałyśmy odtworzyć na naszych koncertach – powiedział Basia Songin.

- Szeptuchy nie określały same siebie jako osoby parające się magią, dokonywały aktów uzdrawiania poprzez modlitwę, szczególny stan skupienia, bardzo konkretne działania i ruchy wykonane w bardzo konkretnej atmosferze. Scenicznie wzmaga u nas ten klimat to, że używamy loopera, który jest sam w sobie urządzeniem magicznym - dodała Helena Matuszewska.

Zapraszamy do odsłuchania audycji.

Meheh Mehehe: Basia Songin i Helena Matuszewska w studiu Dwójki

***


Tytuł audycji: Źródła

Prowadził: Piotr Kędziorek

Goście:  Basia Songin i Helena Matuszewska (Zespół Mehehe)

Data emisji: 8.03.2019

Godzina emisji: 15.15

at


Zobacz więcej na temat: folk Nowa Tradycja
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Występ zespołu MEHEHE na festiwalu Nowa Tradycja 2018

Ostatnia aktualizacja: 24.05.2018 19:00
rozwiń zwiń