X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Karol Dickens "Klub Pickwicka" (odc. 1-5)

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2010 12:44
W cyklu "Słynne powieści": popularne i lubiane dzieło angielskiego pisarza w znakomitej interpretacji Krzysztofa Gosztyły.
Audio

Karol Dickens jest najpopularniejszym prozaikiem wiktoriańskiej Anglii, pisarzem "czułego serca", wrażliwym na przejawy krzywdy społecznej. "Klub Pickwicka" należy do jego najbardziej znanych powieści. Powstała w 1836 roku, początkowo miała być komiksem, a dokładniej – historyjką obrazkową. Akcja utworu, łączącego cechy powieści obyczajowej, satyry, farsy, a nawet romansu łotrzykowskiego, rozgrywa się głównie w hrabstwach południowej Anglii.

"Klub Pickwicka" uważany jest za jedną z najpełniejszych manifestacji angielskiego humoru. Stał się z miejsca bestsellerem, zapoczątkował nawet modę na pewne "pickwickowskie" wyrażenia i rekwizyty. Samuel Pickwick, tytułowy bohater powieści, założyciel i prezes Klubu Pickwicka – najpierw poczciwy i śmieszny grubas, następnie – wcielenie dobroci i stateczny mieszczanin, wędruje po Anglii w towarzystwie trzech przyjaciół, członków Klubu i służącego. Spotykają wiele osób, przeżywają liczne przygody, bowiem Pickwick – naiwny i dobrotliwy – często popada w tarapaty.

Czyta Krzysztof Gosztyła.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Karol Dickens "Klub Pickwicka" (odc. 11-15)

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2010 12:44
W cyklu "Słynne powieści": popularne i lubiane dzieło angielskiego pisarza w znakomitej interpretacji Krzysztofa Gosztyły.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Karol Dickens "Klub Pickwicka" (odc. 6-10)

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2010 12:44
W cyklu "Słynne powieści": popularne i lubiane dzieło angielskiego pisarza w znakomitej interpretacji Krzysztofa Gosztyły.
rozwiń zwiń